Saarlannad jõudsid üleriigilise inglise keele olümpiaadi lõppvoorus esikümnesse

Tartus 7.–8. märtsil toimunud üleriigilise inglise keele olümpiaadi lõppvoorust võtsid osa ka Kuressaare gümnasistid Mare Kiider ja Piibe Post, kes mõlemad jõudsid esikümnesse.

Esimeses voorus tuli žüriile saata uurimistöö teemal “Exchanging ideas and trading goods: relations between english-speaking countries and Estonia”, mis lühidalt tähendab, et tuli uurida mingit valdkonda, mis seob Eestit mõne inglise keelt rääkiva maaga. Teises voorus tuli oma uurimust esitleda ning kaitsta.

Saadetud uurimistöid oli seinast seina, näiteks uuriti nii Cosmopolitani mõju USA-s ja Eestis kui ka Iirimaa ja Eesti poliitilisi suhteid pärast Eesti iseseisvumist. Žürii sõnul pöörati tööde väljavalimisel suurt tähelepanu nende vormistamisele, kusjuures eriti oluliseks peeti viidete olemasolu. Kokku valiti teise vooru 25 tööd.

Kuressaare gümnaasiumit esindas olümpiaadil 10. klassi õpilane Mare Kiider, kes uuris rämpstoidu populaarsust saarlaste seas. Tema juhendaja oli Merike Kivilo. Mare teenis esimese ja teise vooru kokkuvõttes 26 punkti ja sai kaheksanda koha. Tema pälvis ka noore teadlase eripreemia, kuna oli noorim osaleja.

Saaremaa ühisgümnaasiumit esindas 12. klassi õpilane Piibe Post, kes uuris kollase ajakirjanduse populaarsust Eestis ja Inglismaal ajalehtede SL Õhtuleht ja The Sun näitel. Teda juhendas inglise keele õpetaja Reet Lulla. Piibe sai kokkuvõttes 25 punkti ja üheksanda koha. Kõiki osalejaid premeeriti inglise keele seletava sõnaraamatuga.

Üldiselt oli olümpiaadi formaat hea ja korraldus huvitav.

Kõige põnevamaks kujunes teiste õpilaste esitluste kuulamine ning õhtune muljete vahetamine. Eelkõige oldi õnnelik saadud kogemuse ning uute tuttavate üle. Saar-lasi ei morjendanud ka Tartust kaasa saadud mandrimaa noorte arvamus, et Saaremaa on liiga eraldatud ja mahajäetud kant elamiseks.

Piibe Post,
Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)