Saaremaal märgistati kokku 222 prügistatud piirkonda

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaad kaardistanud vabatahtlikud märkisid kokku 222 prügistatud kohta üle Saarema, mis Saaremaa piirkonna koordinaatori Kristina Tiitsoni sõnul tähendab 309 tonni prügi.

“Üle 2/3 Saaremaast on kaardistatud, väike osa on veel üle vaatamata,” võttis Tiitson nädalavahetuse töö kokku, lisades, et kaardistamine jätkub ning loodetakse ka valdade elanike peale. “Me oleme tänulikud igale inimesele, kes teavitab meid prügi asukohtadest, mis meil võisid märkamata jääda,” selgitas Tiitson.

Koordinaator hindab Saaremaa risustatuse taset keskmiseks. “Ma arvasin, et nii väga suuri risustatud alasid siin pole – tuli välja, et on küll,” rääkis Tiitson, kuid lisas samas, et midagi liiga hullu näha polnud. “Võrreldes ülejäänud Eestiga võib öelda, et tase oli enam-vähem sama – inimesed on ju igal pool ühesugused,” võttis Tiitson kaardistamise tulemused kokku.

Tema sõnul on Saaremaa hetkel kõige enam kaardistatud maakond Eestis.
Saaremaa koordinaator toonitas ka, et otsitakse veel vabatahtlikke nii
kaardistamiseks kui 3. maiks, mil kaardistatud prügikogumeid hakatakse likvideerima. Lähemalt saab oma koduvalla risustatuse tasemega tutvuda aadressil www.teeme2008.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)