Kuressaarde võivad jõuda noortejalgpalli Euroopa tiitlivõistlused

Eesti Jalgpalli Liit on saanud Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) poolt pakkumise korraldada Eestis 2011. ja 2013. aasta tüdrukute ja poiste jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirid. Üheks võimalikuks mängupaigaks oleks sel juhul Tallinna kõrval ka Kuressaare.

Aivar Pohlaku sõnul on UEFA väga huvitatud taolise turniiri korraldamisest Eestis, sealhulgas ka Kuressaares, ning vastavasisuline eelkokkulepe on ka sõlmitud. Turniiri, mida kantakse üle ka mitmetes üle-euroopalistes telekanalites, siinseks korraldamiseks peab aga Kuressaares valmima korralik jalgpallikeskus ning lisaks veel üks staadion, milleks saaks olla rajatav maakonna esindusstaadion. Pohlaku sõnul on ta sel teemal Kuressaare linnapeaga põgusalt vestelnud, kes olevat olnud väga positiivne.

Kuigi linn on juba algatanud detailplaneeringu esindusstaadioni ehitamiseks KG juurde, loodab Pohlak, et vana staadion antakse siiski jalgpalluritele ning sellest saab korralik jalgpallistaadion. Pohlaku sõnul toetab praeguse staadioni renoveerimist, mitte mahalammutamist, ka muinsuskaitse loogika. Pohlaku kinnitusel on praegune staadioni asukoht ideaalne jalgpallikeskuse rajamiseks, mis saaks võõrustada ka Euroopa meistrivõistlusi.

Pohlaku kinnitusel annab võimalus korraldada taoline turniir staadioni problemaatikale hoopis teise suuna. Ta ütles, et Kuressaare oleks Tallinna kõrval turniiri korraldamiseks ideaalne koht. Juhul kui turniiri korraldamine siin võimatuks osutuks, tuleks järgmise variandina kõne alla Narva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)