Aasta keeleteo auhinna pälvis noorte laulu- ja tantsupidu

2007. aasta keeleteo auhinna pälvis noorte laulu- ja tantsupidu “Ilmapuu lävel”. Keeleteo valimisel osalesid taasiseseisvunud Eesti haridusministrid praeguse ministri Tõnis Lukase juhtimisel.

“Lähtusime sellest, et tunnustatav keeletegu hõlmaks meie traditsiooni, kajastaks tänapäeva ning oleks signaaliks tuleviku jaoks,” ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. “Tunnustame pidu kui tervikut: nii lauljaid kui tantsijaid, nii peojuhte kui korraldajaid, nii kuulajaid kui vaatajaid.”
Minister nentis, et see oli otsast lõpuni emakeelne pidu, kuid mitte alati pole nii olnud ning alati pole ka eestikeelsed laulud olnud sellised, mida me oleksime laulda tahtnud.

Keeleteo auhinnaga kaasnevad 35 000 krooni kulutab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus 2011. aasta XI noorte laulu- ja tantsupeo eestikeelse originaalloomingu tellimiseks.

Keeleteo auhinna asutas haridus- ja teadusministeerium aasta tagasi. Aasta keeleteo auhinnaga tunnustatakse möödunud aastal eesti keelele suurimat avalikku toetust ja tähelepanu toonud tegu ning selle tegijat.
Tänavu teist korda välja antud auhinnale kandideeris 11 eesti keelele kasu ja avalikku tähelepanu toonud tegu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)