Selveri kaubanduskett omandab Saaremaa Kaubamaja endise hoone (1)

Selveri kaubanduskett omandab Saaremaa Kaubamaja endise hoone

 

Tallinna Kaubamajale kuuluv Selveri kaubanduskett laieneb Saare Selveri kõrval asuvatesse ruumidesse, mida viimati kasutas Saaremaa Kaubamaja. Ühtlasi peab Tallinna Kaubamaja jätkuvalt plaani avada edaspidi kaubanduskeskus Kuivastu maantee ääres.

“Me oleme tõepoolest Kuressaares omandanud ühe kinnistu ja ühe hoonestusõiguse, aga täna on veel vara plaanidest täpsemalt rääkida,” ütles Oma Saarele Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i juhataja Peeter Kütt, kelle sõnul ostetakse Selveri kõrval asuv hoone kinnisvarafirmalt Arco Vara.

Arco Vara Saare büroo maakler Jan Jürjestaust ütles, et läbirääkimised vahepeal Saaremaa Kaubamaja kasutuses olnud hoone müügiks käisid Tallinna Kaubamajaga mitu aastat. “Siiamaani ei saanud nagu kokkuleppele, aga nüüd on jää Tallinnas sulama hakanud,” lisas ta.

Veel selle aasta algul Arco Vara poolt sõlmitud rendilepingute kohaselt pidid endise kaubamaja hoone omavahel jagama kodutehnika kauplusekett Entre ja laienemist plaaninud Diivaniparadiis. Entre poeketi omanikfirma OÜ Kodukaupade Grupp arendusjuht Andrus Tammistu ütles Oma Saarele, et tänaseks on poeketi Saaremaale tuleku plaanid külmutatud, kuna Arco Vara müüs hoone uuele omanikule, kel on majaga teised plaanid. “Ega see meile meeldiv ei olnud,” sõnas Tammistu. “Tegutsesime ikkagi usus, et saame sinna poe teha, otsisime personali ja kõike muud sinna juurde kuuluvat,” lisas ta.

Sügisel Auriga kaubanduskeskuses võtmerentnikuna koha sisse võttev Rimi kaubandusketi kinnisvara arendusjuht Peter Ranne ütles, et Rimi on teadlik Selveri plaanist laieneda naaberkinnistule. “Oleme sellega ammu juba kursis,” rääkis Ranne. “Väga tore, sest teil saarlastel läheb seal järjest lõbusamaks. Kujutage ette, kui igav oleks, kui oleks ainult üks kauplusekett,” rääkis Ranne.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i juhataja Peeter Kütt rääkis, et nende ettevõte teeb praegu ettevalmistusi ka Roonimäe tankla taga asuvatele kinnistutele detailplaneeringu algatamiseks. Täpsemaid plaane Kütt avalikustama veel ei soostunud.

Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles, et tegelikult algatas Tallinna Kaubamaja detailplaneeringu juba mitu aastat tagasi, kuid vahepealse ajaga on planeeringu lähteülesanne vananenud. Arikas lisas, et detailplaneeringu eesmärgiks on uue kaubanduskeskuse rajamine.
Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS omandas Kaarma vallas Sikassaare külas Tammemetsa kinnistu 2002. aasta detsembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)