SA Kuressaare Teater kaalub tegevuse lõpetamist (7)

SA Kuressaare Teater kaalub tegevuse lõpetamist

 

SA Kuressaare Teater nõukogu ja juhatuse teisipäeval toimunud koosolekul oli ainsa päevakorrapunktina arutusel sihtasutuse tegevuse lõpetamine.

Esimese ettepanekuna oli kõne all SA Kuressaare Teater tegevuse lõpetamine, luues samas eraldi stuudio või trupi Saaremaa rahvateatri koosseisus. Teise võimalusena pakuti välja töötamine edaspidi Kuressaare Linnateatri egiidi all isemajandava harrastustrupi või stuudiona linna eelarve toetusel. Kolmas ettepanek sisaldas võimalust liituda sihtasutusega Turvaline Saaremaa.

Koosolekul osalenud Kaie Rõõm-Laanet, Lea Kuldsepp, Argo Kirss, Anton Teras, Tõnis Kipper, Aarne Mägi ja Kutt Kommel tegid Kuressaare linnavalitsusele kui SA Kuressaare Teater asutajale ettepaneku sihtasutuse tegevus lõpetada. Samuti pandi ette pakkuda sihtasutusega seotud inimestele võimalust samadel tingimustel etendustegevuse jätkamiseks Kuressaare Linnateatri juures linnateatrile sobivas vormis.

Kuressaare Teatri juhatuse liige Tõnis Kipper palus protokollida eriarvamuse: “Mina jään eriarvamusele, kuna pean tegevuse lõpetamist põhjendamatuks. Lõpetamiseks ei anna alust sihtasutuse senise töö sisuline ega ka mitte majanduslik pool.”

“Olukord, kus Kuressaare linnas on üks üheksast juhatuse ja nõukogu liikmest koosnev sihtasutus, mis aeg-ajalt toob välja lavastusi, on põhjendamatu,” kommenteeris sihtasutuse tegevuse lõpetamise otsust Oma Saarele selle juhatuse esimees, Kuressaare Linnateatri direktori kohusetäitja Aarne Mägi. Ta märkis, et Tõnis Kipperi tegevust lavastajana ei takistata kuidagi. “Kui üks juriidiline üksus ära kaob, ega sellepärast teatritegemine ära jää,” ütles Mägi.

Abilinnapea Argo Kirss ei saanud ajalehele sihtasutuse olukorda linnavalitsuse seisukohalt kommenteerida, sest nõukogu ettepanekud ei ole veel tema lauale jõudnud.

Lisaks eile esietendunud uuslavastusele “Pöörane päev Karumustika vallamajas” on SA Kuressaare Teater välja toonud lavastused “Piuks, Mäuks ja tädi Marie” (2007), “Kosjaviinad” (2007), “Mälu” (2007), “Sina minu jaoks” (2007), “Naistelaud “Jahisaalis””(2006), “Sinine kutsikas” (2005), “Juubelipidu” (2005) ja “Lõvi talvel” (2005).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)