Orissaare internaatkooli ruumidesse võib tulla puhkeasutus (3)

Orissaare vald plaanib koos partneritega investeerida peatselt suletava Orissaare internaatkooli hoone kordategemiseks 50 miljonit krooni ning luua seal 25–35 töökohta.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam ütles Oma Saarele, et vald on pidanud internaatkooli hoone kasutuselevõtuks läbirääkimisi erinevate koostööpartneritega.

Aardami sõnul plaanitakse hoones avada söögikoha ja majutusega ettevõtmine, mis ei ole otseselt hotell. “See ei ole otseselt majutuskoht, aga ma ei saa veel reeta neid plaane, mida ettevõtjad on välja käinud,” sõnas vallavanem. Oma Saare andmetel on juttu olnud spaa avamisest.

Tegemist on esialgsete kavadega. Täieliku ruumiprogrammi ja majasiseste planeeringute tarvis on vaja teha põhjalik ehitusekspertiis. Alles selle alusel saab rääkima hakata vajalikest töödest ja maksumusest.

Vallavanema sõnul kavandavad vald ja investorid hoone kordategemiseks 50 miljoni krooni suurust kulutust. “Kahe kuu pärast peab olema selge, mis mahus ja kuidas me käitume,” lausus Aardam. Vallal endal on huvi avada internaatkooli hoones Orissaare gümnaasiumi poistele käsitööklass (töökoda) ja noortekeskus.

Sel nädalal pöördus Orissaare vald haridusministri poole, et saada luba ehitusekspertiisi läbiviimiseks ja hoone ehitusliku seisukorra tuvastamiseks.

Hiljuti kirjutas haridusminister Tõnis Lukas alla määrusele, mille kohaselt suleb Orissaare internaatkool uksed käesoleva õppeaasta lõpus.

Ministeerium ei pea aastakümneid remontimata koolihoonet käitumishäiretega laste jaoks õigeks õpikeskkonnaks, samas puudub riigil kui kooli omanikul raha õpikeskkonna hooldamiseks ja selle ülesehitamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)