Keskkonnaminister jättis Kuressaare linna tehnopargi maast ilma (2)

Keskkonnaminister jättis Kuressaare linna tehnopargi maast ilma

 

Kuressaare linna tehnopargi rajamise plaan saab tagasilöögi, kuna riik ei nõustu andma linna omandisse tehnopargi loomiseks vajalikku maad.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi teatas möödunud nädalal, et ei pea võimalikuks anda Kuressaare linna munitsipaalomandisse linna ringtee ja Kalevi tänava vahel asuvat ligemale üheksa hektari suurust maa-ala.

Viiest maaüksusest koosnevat maa-ala on linn taotlenud tehnopargi väljaarendamiseks munitsipaalomandisse juba alates 2006. aastast.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kohaselt puudub riigil Tamkivi sõnul õiguslik alus anda tasuta munitsipaalomandisse tootmismaad eesmärgiga see võõrandada või tegeleda sellel kinnisvara arendamisega.

“Ükski õigusakt ei sätesta kohaliku omavalitsusüksuse ülesannete ja tegevuste hulgas ettevõtlusega tegelemist, milleks kinnisvaraarendus, -vahendus ja maamüük reeglina on,” põhjendas Tamkivi kirjas Kuressaare linnavalitsusele.

Tamkivi sõnul on keskkonnaministeerium ette valmistanud vabariigi valitsuse korralduse eelnõu Kalevi põik 5, Kalevi põik 9, Kalevi tn 18, Tallinna tn 85 ja Ringtee 7 maaüksuste munitsipaalomandisse andmisest keeldumise kohta. Samas on keskkonnaministeerium valmis taotletud maaüksusele ettevõtluse paremaks suunamiseks ja tootmistegevuse arengu elluviimiseks seadma hoonestajale hoonestusõiguse.

Kuressaare linnavalitsuse maanõunik Ruth Kalamees ütles Oma Saarele, et linnavalitsus ei ole veel keskkonnaministri kirja arutanud. Küll aga võib öelda, et maa munitsipaliseerimine võimaldab anda maa ettevõtjale kiiremini ja odavamalt, riigi poolt seatava hoonestusõigusega kaasnevad konkreetsed tähtajad võivad ettevõtjate huvi pärssida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)