Keskkonnaminister andis Mändjala puhkeranna arendajatele tagasilöögi

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi jättis rahuldamata Kaarma vallavalitsuse taotluse munitsipaliseerida Mändjalas asuv Puhkeranna maaüksus, kuhu vald soovib luua heakorrastatud puhkepiirkonna koos turvaliste ujumiskohtade ja väikelaevade sillaga.

“Lähtume eelkõige riigi huvidest,” ütles Oma Saarele maa-ameti vanemspetsialist Kadi Adson ministri otsust kommenteerides. “Kuna riigimetsa majandamise keskusel on selle piirkonnaga seoses huvi, siis lähtume eelkõige sellest,” selgitas Adson.

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) soovib Puhkeranna maaüksust kasutada Mändjala loodusõppekeskuse osana ja vältida loodusväärtuste ohustamist juhukülastajate poolt.

Kaarma vallavanem Ülo Vevers ütles, et vald teeb maa munitsipaliseerimiseks uue taotluse. “Me läheme sellega uuele ringile, alla me veel ei anna,” rääkis Vevers, lisades samas, et ka riigi maal on arendustegevus võimalik.

Vastavalt 2005. aasta oktoobris algatatud detailplaneeringule soovib Kaarma vald rajada Järve-Mändjala puhkealal asuvale 38 ha suurusele maaüksusele heakorrastatud puhkepiirkonna koos turvaliste ujumiskohtade ja väikelaevade sillaga. Plaanis on heakorrastada ja laiendada Kuressaare–Sääre maantee äärseid autoparklaid, ehitada karavanide parkla jpm.

RMK puhkemajanduse osakonna juhataja Marge Rammo sõnul alustas RMK kõnealuse maa taotlemist juba 2004. aastal, et kujundada Mändjala puhkemaja ümber looduskeskuseks. “Tegemist on vääriselupaigaga ja väga õrna maastikuga ja nende väärtuste kaitsmine riigimetsas on RMK funktsioon,” rääkis Rammo.

Marge Rammo sõnul ei vaidlusta RMK rannapuhkuse võimalust Mändjalas, kuid lubatud on seal vaid mõõdukas koormus. “Küsimus on selles, millised on tänased koormused ja milliseks võib kujuneda piirkonna koormus juhul, kui piirkonda selleks spetsiaalselt ette valmistatakse,” ütles Rammo. Mändjala puhkeala infrastruktuuri arendamises peaks Rammo sõnul olema ettevaatlik. “Edasi tuleb liikuda samm-sammult ja jälgida, milliseks ala kasutus tegelikult kujuneb,” lisas ta.

Kaarma valla Mändjala puhkeranna detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande avalik arutelu toimub Kaarma vallavalitsuses 28. märtsil kell 12. Ettepanekuid, vastuväiteid ja küsimusi aruande kohta saab kirjalikult esitada kuni avaliku arutelu toimumiseni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)