Juhtkiri: Riigi huvid rannas (1)

Juhtkiri: Riigi huvid rannas

 

Mändjala–Järve rand oli populaarne puhkekoht. Nii mõnigi kord juhtus, et omaette olemiseks oli rannaribal raske kohta leida. Tänaseks on rand lihtsalt käest ära lastud. Ainult kuumematel suvepäevadel on rannas rahvast ja siis ka hõredalt. Asi kindlasti muutuks, kui keegi võtaks ala arendamise enda kätte ja teeks ranna korda, nii et sellest taas populaarne suvituskoht saaks.

Kaarma vald seda soovis ja üritas. Tegi planeeringu ja taotles maad riigilt enda omandisse. Keskkonnaministeerium aga keeldus, väites, et tegutsetakse riigi huvides. Riigimetsa majandamise keskuse soov on rajada hoopis loodusõppekeskus ja juhukülastajaid eemal hoida.

Kui nüüd mõelda, kes on kus pukis, võib seal näha ehk poliitilisi mänge, kuid seda saab vaid oletada. Pole ju ebatavaline, et valitsuse kukkudes tõmmatakse sellelt kukkunud valitsuselt rohelise tule saanud projektidele järsku kriips peale. Ei usu, et Kaarma vald tegi 2005. a riigimaale detailplaneeringu lihtsalt oma lõbuks.

RMK küll väidab, et mõõdukas rannapuhkus oleks võimalik, kuid kas sel juhul hakatakse inimesi randa laskma elava järjekorra alusel või piletit küsides? Elame-näeme. Kaarma vald oma jonni ei jäta ja eks valitsused vahetu kunagi jälle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)