Tänavate löökaukude parandamise riigihange kukkus läbi (13)

Kuressaare linnavalitsuse väljakuulutatud avatud riigihankele tänava löökaukude parandamiseks ei laekunud ühtegi avaldust.

“Ei laekunud ühtegi avaldust, võib-olla tuleb minna Odessast [töömehi] otsima,” ütles Kuressaare linnavara nõunik Margo Sooäär.

Linnavara nõuniku sõnul saadeti kutsed välja Eesti kaheksale suuremale asfaldifirmale. “Ettevõtted teatasid, et tööd on palju juurde tulnud ja nad ei saa tulla.”

Sooääre sõnul võis hanke nurjumise põhjustada ka asjaolu, et avatud riigihanke reeglid on oluliselt karmimad. Näiteks ei tohi hankest osavõtjal olla maksuvõlga. “Ma usun, et nii mõnigi ei saanud tänu sellele osaleda,” tõdes ta.

Margo Sooäär ütles, et linnavalitsus kuulutas tänavu löökaukude remontimiseks välja vabariikliku hanke, kuna soovis uut kvaliteeti ja töökultuuri. “Otsisime uut hingamist ja pidime proovima, ehk on vabariigis huvi tulla Saaremaale, aga täna on see huvi väike,” rääkis Sooäär, kelle sõnul kuulutatakse peatselt välja uus hange.

Ka 2007. aastal ei laekunud löökaukude parandamise riigihankele esimesel katsel ühtegi pakkumist. Teisel katsel saadi kokkuleppele Kuressaare firmaga Asfako OÜ.

Löökaukude parandamiseks on linna 2008. aasta eelarves ette nähtud 1,4 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)