Majandusedu sõltub karjääriõppestki

“Kelleks sa tahad saada?” Nii küsivad täiskasvanud tihti laste käest. Kes tahab saada arstiks, kes laevakapteniks, lenduriks, autojuhiks, õpetajaks. Mõnigi poisiklutt või tüdrukutirts unistab direktoriametist või soovib saada ärimeheks, -naiseks. Ajapikku laste arusaamad ühest või teisest elukutsest muutuvad ja algul meremeheks saada tahtnud poisist sirgub hoopis metsamees.

Orissaare gümnaasiumi karjäärikonverentsil tabasin end mõttelt, millal ja kus astub inimene karjääriredelil esimese sammu. Kas juba põhikoolis või gümnaasiumi 12. klassis või hoopis kohalikus bussijaamas bussi oodates. Bussijaama mõtte käis konverentsil välja Orissaare gümnaasiumi vilistlane, paljudes ülikoolides õppinud ja Londoni ülikooli lõpetanud praegune rahandusministri nõunik Hannes Hanso.

“Orissaare bussijaamast saab bussiga sõita Tagaverele, Leisi ja Liivale. Siitsamast bussijaamast võib alustada reisi Indiasse, Austraaliasse või Lõuna-Aafri-kasse. See konverents on ka sellepärast tähtis, et saan teile öelda, et te hakkaksite Orissaare bussijaama vaatama teise pilguga. Siit on oma teekonda alustanud väga palju inimesi, kes on teinud karjääri Tallinnas, Tartus, Kuressaares või teistes linnades. Võimalused karjääritegemiseks on teie endi kätes,” arutles konverentsi moderaator Hanso.

1989. aastal Orissaare keskkooli lõpetanud Hannes Hanso luges ette klassikaaslaste nimed, kes jõudnud karjääriredelil tõusta üsna kõrgele nii majanduses, teaduses kui ka teistes eluvaldkondades.

Kas Saaremaa on ääremaa? Nii küsis ka maavanem Toomas Kasemaa oma ettekandes. “Internetiajastul ei tunne me end ääremaal elavate inimestena. Me saame kogu maailmaga elada samas rütmis,” rõhutas Kasemaa.

Samas pidas maavanem väga tähtsaks transpordivõimalusi. Uued lennu- ja laevaliinid avavad Saaremaa Euroopale ning kogu maailmale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)