Kortermaja elanikud otsivad linnalt abi lärmaka naabri vastu (8)

Kihelkonna mnt 2A kortermaja ühe trepikoja elanikud pöördusid linnavalitsuse poole palvega leida lahendus majas elava rahurikkuja korralekutsumiseks.

“Inimesed pöördusid meie poole nõu ja abi saamiseks, et kuidas oleks kõige mõistlikum selliste naabritega talitada,” kommenteeris linnavalitsuse sotsiaalhoolekande spetsialist Monika Lember pöördumise ajendit.

Kihelkonna mnt 2A kortermaja trepikoja elanikud kurdavad sagedast öörahu rikkumist, mille põhjuseks on ühes korteris peetavad öised joomingud ning sellega kaasnev lärm ja võõraste inimeste pidev liikumine. “Inimesed tunnevad ennast ebakindlalt ja nende harjumuspärane elurütm on häiritud,” ütles Monika Lember. Lisaks elab korteris koer, kellel lastakse vabalt ringi liikuda ja kelle haukumine on häiriv.

Sotsiaalhoolekande spetsialist lubas, et sel nädalal kutsub ta kokku kõik asjaosalised ja ka politsei, et üheskoos asja arutada ja leida olukorrale lahendus. Lemberi sõnul pöörduvad elanikud oma naabrite korralekutsumiseks linnavalitsuse poole väga harva.

“Tavapäraselt inimesed lepivad oma naabritega, on paremaid ja halvemaid aegu, aga nähtavasti on antud juhul olukord üle pea kasvanud,” pakkus ta.
Monika Lember ütles, et sarnaste juhtumite puhul võib linnavalitsus küll katsetada osapooltega läbirääkimisi pidada, kuid pole mingit garantiid, et kellegi pikka aega viljeletud elulaadi ka tegelikult parandada õnnestub.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)