Aasta naine 2007 on Orissaare internaatkooli pedagoog Anu Kivisoo (1)

Aasta naine 2007 on Orissaare internaatkooli pedagoog Anu Kivisoo

 

Juba 15-ndat korda väljaantava Saaremaa aasta naise tiitli pälvis seekord kolmelapselise pere ema, Muhu folkloorigrupi Ätses liige, Orissaare internaatkooli sotsiaalpedagoog ja eesti keele õpetaja Anu Kivisoo. Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsiooni (EENA) Saaremaa klubi presidendi Angela Nairise sõnul osutus Anu Kivisoo aasta naiseks valimisel määravaks, et Anu on hinnatud pedagoog, kelle ülesanne on teiste pedagoogidega võrreldes keerukam – Anu peab tegelema hüperaktiivsete lastega.

“Meie eesmärk ei ole tunnustada maakondlikult tuntud naisi, vaid leida pärlid ka vaikselt tegutsevate naiste seast,” sõnas Nairis ning selgitas, et Anu on väga hinnatud nii õpilaste kui ka kolleegide poolt.

Angela Nairise kinnitusel oli seekordse aasta naise valimisel otsus üksmeelne. “Mingisugust kõhklust polnud – Anu on äärealade hariduse edendaja ning ka hingelt soe inimene,” lausus Nairis ja lisas, et tänavune võitja on täielikult tunnustust väärt.

Aasta naiseks tituleeritud Anu Kivisoo ise hindas tunnustust kõrgelt. “Kandidaate oli palju ja see, et mind välja valiti, on tõsiselt suur tunnustus,” ütles Kivisoo. Rääkides tööst internaatkoolis Anu tõsines, sõnades: “Ma olen isegi mõnikord kurvastusega tõdenud, et kohati on mu enda lapsed ehk natukene kõrvale jäänud, sest ma pühendun liigselt tööle.”

Ka Anu abikaasa Martin Kivisoo tõdes, et töö on Anule hingelähedane. “Hea õpetaja peabki asja südamega võtma – Anu on korduvalt õpilasi koguni koju toonud, hobustega sõitma,” rääkis Martin, kinnitades, et pereemana on Anu kahtlemata eeskuju. “Naine teeb seda, millega mees hakkama ei saa,” naeris Martin ning lisas, et seda, millega mees hakkama ei saa, olevat õige palju. “Kodust elu juhib siiski pereema, see on pere rõõm ja toimetulek,” lausus Martin.

“Me tahame läbi Anu suurepärase tegevuse tunnustamise juhtida tähelepanu ka Orissaare internaatkooli sulgemisele,” sõnas EENA Saaremaa klubi president Angela Nairis. Tema sõnul on praegune otsus kool sulgeda üdini vale. “Internaatkool pannakse liiga kergekäeliselt kinni – erivajadustega laste tulevik ei huvita kedagi,” sõnas Nairis.

EENA presidendi sõnul on Eestisse ja ka igale poole mujale vaja just Anu mõttemaailmaga inimesi, kes ei pea erivajadustega inimesi endast halvemaks. “Nad on siiski täpselt samasugused inimesed nagu kõik teised,” toetas Nairis täielikult Kivisoo mõtet, et raske lapsepõlv ja endaga tulevikus mitte hakkamasaamine ei pea olema ilmtingimata seotud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)