Laurentiuse kirik on restaureerimistööde tõttu suletud (2)

Laurentiuse kirik on restaureerimistööde tõttu suletud

 

Järgmisel nädalal algavad Kuressaare Laurentiuse kirikus ulatuslikud ennistamistööd, mille käigus plaanitakse lõpetada pikihoone lae taastamine ja restaureeritakse pikihoone seinu ning samuti orelirõdu põrandat. Kirik on suletud juuni lõpuni.

Alates sellest nädalast on Kuressaare vanim kirik suletud restaureerimistööde ettevalmistamise tõttu. Töödega alustatakse järgmisel nädalal ning kirikuhoone jääb suletuks 28. juunini.

“Oreli ja kiriku taastamist finantseerib sellel aastal peamiselt riik, kultuuriministeeriumi kaudu. Leping on allkirjastatud ning oreli jaoks on saadud 2 miljonit ja kiriku remondiks 3 miljonit krooni,” rääkis Oma Saarele Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaan. Ta avaldas lootust, et rahastatakse ka edasisi töid, vastavalt tööde edenemisele.

Töid alustatakse eelmisel aastal pooleli jäänud katuse restaureerimisest. “Avastati, et lagi ja katus on kokku ehitatud ja seega peab ennistama kogu puidust kandekonstruktsiooni,” selgitas Toplaan, miks lae remontimine mullu pooleli jäi.

Kiriku taastamise aluseks oleva projekti kinnitamine võttis aega kolm aastat, lausus Toplaan ja lisas, et kirik võeti muinsuskaitse alla alles 2–3 aastat tagasi. Vaidlused olid suured, oldi sunnitud vahetama projekteerijat ja ehitajatki ei olnud kerge leida. “Ka hetkel ei ole päris selge, milline restaureerimisfirma saab peatöövõtjaks. Meie laual on pakkumised kahelt firmalt, üks neist on OÜ Rändmeister ja teine OÜ Frantsiskus,” rääkis Toplaan sellest, et kirikus tehtavad remonditööd on kõik väga spetsiifilise iseloomuga.

Pühakoja restaureerimise ajal toimuvad teenistused ja matusetalitused uue ilme saanud kogudusemaja hoovimaja saalis Kauba tänav 5.
Järgmise aasta algul kavatsetakse alustada kirikupõranda remondiga, puitpõranda asemele tuleb kivipõrand. “Plaan on sisetööd järgmisel aastal lõpetada, seda juhul kui riik raha eraldab,” sõnas Toplaan. Kiriku välistööd tahetakse esialgse kava järgi valmis saada 2010. aastaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)