Kuressaare ametikool sai kelnerieriala atesteeritud kutseeksamikeskuseks

Vastavalt Eesti hotellide ja restoranide liidu otsusele on Kuressaare ametikool üks kahest Eesti kutsekoolist, kus võib korraldada kelnerite kutseeksameid.

“Kelneri eriala õppijad ja ka juba töötavad kelnerid saavad kutseeksami teha Saaremaalt lahkumata,” lausus ametikooli teeninduserialade osakonna juhataja Maret Õunpuu.

“Kutseeksamite tähtsus on tõusuteel,” kinnitas Õunpuu. “See väärtustab eriala ning kutsetunnistus on ettevõtjatele garantiiks töövõtja kutsealaste oskuste kohta.”

Õunpuu sõnul eeldab atesteeritud kutseeksamikeskuseks saamine väga heade õppebaaside olemasolu. “Meil on kaasaegne õpperestoran Kass, kus saame restoraniteenindajaid välja õpetada ning läbi viia täiendkoolitusi.”

Otsuse ametikooli kutseeksamikeskuseks kinnitamise kohta tegi EHRL kolmeliikmeline tunnustamiskomisjon veebruari keskel. Teine kelneri eriala kutseeksamikeskus Eestis on Tallinna teeninduskool.
Lisaks kelneritele saavad nii ametikooli õpilased kui ka juba töötavad oskustöölised teha kodusaarel koka, hotelliteenindaja, juuksuri, tisleri, ehitusviimistleja, ehituspuusepa ja müürsepa kutseeksameid.
Reeglina kuuluvad eksamikomisjoni koosseisu kutset omistava liidu ja tööandjate esindajad ning teiste kutsekoolide kutseõpetajad.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)