Koostöökoda toetas Vabadussõja võidusammast

Eile tegi rahvuslikke liikumisi ja parteisid ühendav demokraatlik-rahvuslike jõudude koostöökoda Vabadussõja võidusamba püstitamist toetava avalduse.

Koostöökoda, kuhu kuuluvad Eesti Vabadusvõitlejate Liit, Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing, Eesti Omanike Liit, Endiste Poliitvangide Liit, Endiste Õpilasvabadusvõitlejate Liit, Soome Sõjaveteranide Eesti Ühendus, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Memento Liit, Eesti Kristlikud Demokraadid, Isamaa ja Res Publica Liit, Põllumeeste Kogu, Eesti Reservohvitseride Kogu, Soomepoiste Pärimusühing ja Tartu Rahu Põlistamise Selts, väidab, et Vabadussõjas saavutatud võiduta Venemaa üle ei eksisteeriks tõenäoliselt enam ka eesti rahvas.

Väites, et “Vabaduserist Võidusambal on just õige sümbol tunnustamaks eesti rahva vabaduspüüdlust, kes Vabadussõja rinnetel võideldes või siis tagalas andis oma panuse võidu heaks,” kinnitavad avalduse koostajad: “Leiame, et katsed takistada Võidusamba püstitamist on solvavad langenud kangelaste mälestusele ja meie rahva vabaduspüüdlusele. Sellega püütakse pisendada eestlaste võitu Vabadussõjas ja Tartu rahu tähtsust, millel rajaneb Eesti vabariigi iseseisvus ja eksisteerimine tänapäevalgi.”
Koostöökoda kutsus kõiki üles toetama võidusamba püstitamist ning kinnitama oma toetust ka rahalise annetusega. Vabadussõja samba pooldajad olid internetis eilseks kogunud ligi 4500 toetusallkirja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)