Kaarma vald pakub linnale Linnulahte ja Loode tammikut

Kaarma vald pakub linnale Linnulahte ja Loode tammikut

 

Kaarma vald on valmis piirikõnelustel loovutama Kuressaare linnale 2,5 ruutkilomeetrit maad, soovides vastutasuks ringteest Sikassaare poole jäävat tööstuspiirkonda.

“Meie põhiline argument on see, et linn piirneks ringteega ja piir oleks looduses selgelt näha,” ütles Oma Saarele Kaarma valla planeerimise ja maakorralduse peaspetsialist Peeter Tammai.

Tema sõnul on vald valmis linnale pakkuma kogu Kuressaare ringtee sisse jäävat maad alates Kuivastu maantee ringilt kuni lahtede vahelise tee ja Sõrve maantee ristumiskohani Nasva külje all. Pakutava ala suurus on 256 hektarit ning see sisaldab ka näiteks Linnulahte. “Loode tammikut ei ole me veel pakkunud, aga läbirääkimiste käigus võime ka seda pakkuda,” rääkis Tammai.

Vastutasuks soovib Kaarma linnalt maid, mis jäävad Kuressaare ringtee Sikassaare-poolsele küljele Kuivastu maantee ringi ja Kihelkonna maantee ringi vahele. Kokku on Kuressaare linnal nimetatud alal maad 56, 2 ha.
Kuressaare linnavalitsuse maanõunik Ruth Kalamees ütles, et ta on Kaarma valla plaanidest teadlik, ehkki ametlikku ettepanekut piiride muutmiseks veel laekunud ei ole. “Kui Tammai mulle sellest mõned nädalad tagasi rääkis, siis ma olin tükk aega vagusi, no selle peale annab ikka tulla,” rääkis Kalamees. Juba 1975. aastal eraldati Kuressaare linna arenguks ringteest Sikassaare poole maad, mistõttu on Kalamehe sõnul arusaamatu, kuidas võib selle nüüd ligi 35 aastat hiljem kahtluse alla seada. “Ma ei tea kusagil Eestis, et linnale ehituseks mõeldud maad oleks antud valdadele,” lisas ta.

Ruth Kalamehe sõnul ei ole Kuressaare linnal iseenesest midagi kaitsealuste maade liitmise vastu ning Loode metsa vastu on Kuressaare linn juba aastaid tagasi huvi ilmutanud. “Ma arvan, et selle vastu ei ole linnal midagi, et saada juurde rohelist tsooni ja territooriumi suurendada”, lisas ta.
Kaarma vald esitab oma pakkumise piiride muutmiseks seoses Kuresaare linnavalitsuse möödunud aasta lõpupoole tehtud ettepanekuga korrigeerida Kuressaare ja Kaarma piiri kolmes kohas. Kuivastu ringi juures soovis linn saada Kaarma vallalt 1,07 ha maad, lihakombinaadi juures 3,47 ha ja Kihelkonna ringi juures 4,15 ha.

Kaarma vallavalitsus teeb Kuressaare linnavalitsusele ettepaneku moodustada halduspiiride muutmise läbirääkimisteks ühine komisjon.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)