Traditsiooniline 100 päeva ball tõi abituriendid Rüütli tantsusaali (3)

Traditsiooniline 100 päeva ball tõi abituriendid Rüütli tantsusaali

 

Kolmapäeva õhtul pargis liikudes võis igal sammul kohata uhketes maani kleitides ja muudes kaunites tualettides neide ning sirgel sammul kõndivaid ülikonnas noormehi käsikäes Rüütli spaa poole liikumas. Vaid teadjamad said kohe aru, et tegemist on peatselt kooli lõpetama hakkavate kaheteistkümnendikega, kes suunduvad traditsioonilisele abiturientide 100 päeva ballile.

Ballisaali astujale avanes veelgi meeliülendavam vaatepilt – siin-seal olid paarid juba laudade ääres istet võtnud, suurem osa ballilistest sebis aga siiski veel ringi ja alles otsis oma kohta. Iga uus paar tundus ilusam kui eelmine, iga järgmine säravam kui kõik eelnenud. Kui kell lõi kaheksa, juhatasid õhtujuhid peo sisse, millele järgnes avavalss. Esimene tants ei jäta kohale istuma pea kedagi. Õhtu jooksul avanes ansambli Kama2 saatel tantsimiseks võimalus veel enam kui korduvalt.

Pärast avavalssi esitasid mitu laulu Kuressaare gümnaasiumi noormehed ansamblist JEPPS, pakkudes nauditava etteaste. Seejärel algas miss ja mister Abituuriumi valimiste I voor – tutvustamine. Aplausi saatel astus publiku ette viis kandideerivat paari. Kes esines tutvustava pildiseeriaga, kes lihtsalt tutvustas ennast – esineda tuli hästi, et žüriile muljet avaldada. Kui tutvustused kuulatud ja natukene tantsupõrandal keerutatud, astus üles Saaremaa ühisgümnaasium väljavõtetega üheteistkümnendike menukast kabaree-etendusest. Efektsed tantsud ja vaatemäng vallutasid hetkega publiku südamed.

Seejärel astusid uuesti lavale missi ja misteri tiitlitele kandideerijad. II voor tähendas oma näitlejameisterlikkuse proovilepanekut. Etendada tuli kas tüli või leppimist. Efektsed ühel põlvel üle lava libisemised ja leppimissuudlused maalisid žüriile kandidaatidest uue pildi. III voorus tuli võistlejatel tõestada oma tantsuoskust.

Veel viimane mõttepaus žüriile ja aeg oligi miss ja mister Abituurium 2008 välja kuulutada. Publiku võiduka kisa saatel krooniti miss Abituuriumiks Kadri Pajumaa Kuressaare gümnaasiumist. Mister Abituurium 2008 tiitli pälvis Priit Puppart, samuti Kuressaare gümnaasiumist. Ball aga kestis kuni neljapäeva varaste hommikutundideni – kestnuks kauemgi, kui neljapäev koolipäev polnuks.

Rohkem pilte tänases lehes!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 144 korda, sh täna 1)