Vabadussõja võidumonumendi kontsert-näitus jõuab Kuressaarde

Homme toimub Kuressaare kultuurikeskuses Vabadussõja võidumonumendi kontsert-näitus, mille puhul on kohal monumendi kavandi autorid, Saare maavanem Toomas Kasemaa, Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja president Arnold Rüütel.

Kontserdil esitab Eesti kaitseväe orkester major Peeter Saani dirigeerimisel valdavalt esimese EV aegset muusikat. “Kontsert on vaheajaga, mille kestel saavad inimesed teha annetusi, vaadata näitust ja tutvuda võidutöö maketiga,” rääkis kaitseministeeriumi pressibüroo juhataja Meeli Hunt.

Näitusel on väljas kõik kavandid, mis möödunud aastal võidusamba konkursile esitati. “Kokku oli töid 42 ja nende nägemine annab rahvale üldpildi ideekavanditest, mille hulgast tuli valida võidutöö,” ütles Meeli Hunt. Kohal on ka noored autorid, kes oma võidutöö maketi juures seletusi jagavad.

“Kuressaare kontsert-näitus on järjekorras kuues,” lausus Hunt, mainides, et eelmised kontserdid toimusid Tallinnas, Tartus, Jõhvis Võrus ja Pärnus. Ta lisas, et tulemas on kontserdid Paides, Viljandis ja Hiiumaal.

Vabadussõja võidusamba püstitamiseks on annetuse teinud ligi 10 000 inimest nii Eestist kui ka kaugemalt. Sihtasutuse Vabaduse Monument arveldusarvele on tänaseks kogunenud 1,2 miljonit krooni.

“Kuigi kontsertidelt laekuvad summad ei ole suured, on nende tähtsus pigem emotsionaalne,” märkis Meeli Hunt. “Annetajad on valdavalt inimesed, kellel on meeles Vabadussõjas võidelnud lähedased ja sugulased ning kes on tänulikud võimaluse eest anda oma panus samba valmimisse,” selgitas Hunt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)