Rahvakultuuri juhtidele määrati Kuressaare linna stipendiume

Kuressaare linnavalitsuse kokku kutsutud stipendiumikomisjon otsustas 21. veebruaril rahvakultuurijuhtidele stipendiumi määramise aastaks 2008. Jagatav rahasumma oli 150 000 krooni.

Sel aastal esitas kokku 25 kollektiivi stipendiumitaotlusi 22 juhile. Kuna taotlusi oli kolme võrra rohkem kui eelmisel aastal, siis vähenesid summad proportsionaalselt kõigis stipendiumide kategooriates. Kõrgeim määratud stipendiumisumma on 11 000 krooni.

Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõuniku Heli Jalaka sõnul on linnavalitsusel hea meel, et rahvakultuurikollektiivide arv linnas pole kahanenud – see on jätkuvalt 27 täiskasvanute kollektiivi ja 18 laste- ja noortekollektiivi linna üldhariduskoolides ja muusikakoolis. Paljud neist on kaasatud laulu- ja tantsupeo ettevalmistusse.

Kõige suuremad stipendiumid said Kuressaare suuremate esinduskollektiivide juhid: Mai Rand (kammerkoor Helin), Tiit Köster (Saaremaa meeskoor SÜM), Elvi Siimon (rahvatantsurühmad Keeris ja Kanarbik), Helle Rand (Eysysla), Pilvi Karu (Lyra) ja Eena Mark (Piiprellide kaks koosseisu). Toetusi jagus 11 000 krooni ja 3000 krooni vahel nn tinglike kategooriate järgi, millel pole otsest seost laulu- ja tantsupeo kollektiividele määratavate kategooriatega.

Komisjon hindas Heli Jalaka sõnul kollektiivide teeneid rahvakultuuri edendamisel, osalemist üldlaulu- ja tantsupeol, maakondlikel pidudel, panust Kuressaare kultuurielu edendamisse ning osalemist linna üritustel ja sündmustel. Muidugi oli oluline ka kollektiivi areng ja hetke kunstiline tase, lisas Jalakas ja rõhutas, et komisjon eesotsas abilinnapea Argo Kirsiga vaagis iga kollektiivi hoolikalt ja eraldi. Kultuurinõunik mainis, et on meeleldi nõus vastama igale küsimusele, mis võib seoses raha jagamisega tekkida. Samuti võib arupärimistega pöörduda Kuressaare Kultuurivara rahvakultuuri juhi Tiiu Villsaare poole.

Stipendium on mõeldud rahvakultuurialase loometöö väärtustamiseks ja traditsioonide edasiandmiseks põlvkonniti. Stipendiume on jagatud alates 2006. aastast. 27. aprillil 2006 jõustus Kuressaare linnavolikogu määrus nr 16, mille alusel ongi komisjon kolm aastat stipendiume jaganud.

Heli Jalakas tõdes kahetsusega, et tänavusel aastal ei kajasta stipendium veel kultuuri- ja haridustöötajate palgatõusu. Järgmisel aastal peaks see linnaeelarvesse kindlasti sisse planeeritama.

Raha jõuab stipendiaatide arvele kahes osas: esimene osa laekus 3. märtsil ja teine laekub 25. augustil.

Stipendiumikomisjoni koosseisu kuulusid Kuressaare abilinnapea Argo Kirss, linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas, Saare maakonna rahvakultuuri spetsialist Krista Lember, Kuressaare Kultuurivara rahvakultuuri juht Tiiu Villsaar, muusikakooli direktor Tarmo Berens, koorijuht ja pedagoog Laine Lehto, teenekas rahvatantsujuht Annika Iin ning ajalehe Oma Saar peatoimetaja Tiina Luks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)