Pihtla vallas tõuseb vee- ja kanalisatsioonihind kolmandiku võrra

Pihtla vallavolikogu otsustas alates juunikuust tõsta vallas vee- ja kanalisatsiooniteenuse kantmeetri tasu seniselt 18 kroonilt kokku 24 kroonile.

“Oleksime ise tõstnud hinna 23 krooni peale, aga Kuressaare Veevärgiga konsulteerinud, lisasime veel ühe krooni,” ütles Oma Saarele Pihtla vallavanem Tõnu Hütt.

Vastavalt teisipäeval toimunud volikogu istungi otsusele hakkab üks kantmeetrit vett maksma senise 7 krooni asemel 10 krooni ja kanalisatsioon 11 krooni asemel 14 krooni.

Pihtla vallas kasutavad ühisveevärgi teenust Sandla, Kõljala ja Pihtla küla, kuid viimases on kanalisatsioon rajatud kogumiskaevude peale.

Pihtla vald on esimene omavalitsus, kes kehtestas uue vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinna arvestades AS-i Kuressaare Veevärk poolt omavalitsustest osanikele tehtud ettepanekuid.

Veebruaris tegi Kuressaare Veevärk linnavalitsusele ja vallavalitsustele ettepaneku vaadata läbi veeteenuse uue hinna kalkulatsioonid ning võtta volikogudes seisukoht hiljemalt märtsi lõpuks. Ettepaneku kohaselt tõuseksid vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinnad alates 1. juunist keskmiselt viiendiku võrra.

Kuressaare Veevärgi ettepanek tuleneb ühisveevärgi ja kanalisatsiooni seadusest ning Kuressaare Veevärgi aktsionäride lepingust, mille kohaselt peab vee-ettevõte tegema kohalikele omavalitsustele ettepaneku tariifide kehtestamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)