Harjumaa Liinid hakkab pensionäride üle arvet pidama

Kuressaare linnaliine teenindav AS Harjumaa Liinid alustab Kuressaare ühistransporti kasutavate pensionäride loendamist, et saada täpne ülevaade pensionäride tasuta bussisõidu hüvitamiseks vajamineva kompensatsiooni kohta.

Harjumaa Liinide Kuressaare filiaali juhataja Avo Koppel ütles Oma Saarele, et juba lähipäevadel hakkab bussijuht fikseerima tasuta sõitjate arvu, aprillis aga varustatakse priipileti omanikud kaardiga, mis võimaldab bussijuhil kõik sõidud fikseerida. “Süsteem jääb alaliselt tööle ja linn peab hakkama pensionäride sõidusoodustuse eest tasuma vastavalt reisijate tegelikule arvule,” rääkis Koppel. “Eks linn siis ise otsusta, kui palju tasuta sõite on ta valmis pensionäridele hüvitama,” lisas ta.

Avo Koppel ütles, et tulevikus võib bussifirma hakata loendama ka õpilaste tegelikku bussikasutust, sest ka õpilased saavad sõidusoodustust.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et tegelikult peaks bussifirmal olema ülevaade oma sõitjatest ka praegu, sest vedaja esitab ju maavalitsusele sõitjate kohta igas kuus aruande. “Mind ausalt öelda üllatab, et nad alles täna hakkavad seda loendust tegema. Kas see tähendab seda, et seni esitatud andmed on õhust võetud,” küsis Koov.

Abilinnapea tuletas meelde, et kui bussifirma sõlmis linnavalitsusega pensionäride soodustust käsitleva lepingu, siis oli ta nõus nii lepingutingimuste kui ka dotatsiooni suurusega. “Nüüd tulla ja öelda, et midagi on kardinaalselt muutunud, siis mina küll ei ole seda meelt,” ütles Koov, soostumata kommenteerima, kas linnavalitsus on valmis vajadusel pensionäride soodustuste hüvitamiseks raha juurde maksma.

Paar nädalat tagasi asus Saare maavalitsus seisukohale, et Kuressaare linnavalitsus peab leidma pensionäridele linnaliinidel tasuta sõidu võimaldamiseks lisaraha, sest pensionäride vedu läheb bussifirmale kolm korda kallimaks kui linnalt saadud hüvitis.

Saare maavanema Toomas Kasemaa hinnangul ei saa omavalitsus kehtestada soodustusi, ilma et kataks oma toetusega soodustatud sõitjate piletihinna täielikult. Ühtlasi tegi maavanem ettepaneku vaadata läbi sõidusoodustuste andmise kord Kuressaare linnas ja viia toetuste maksmine vastavusse tegelike veomahtudega.

Veebruaris pikendas Kuressaare linnavalitsus bussifirmaga lepingut, millega linnaliinibussides saavad tasuta sõita Kuressaare pensionärid ja puuetega inimesed. Lepingu kohaselt doteerib linn eakate ja puuetega inimeste tasuta bussisõitu 45 000 krooniga kuus, mis väidetavalt ei kata aga tegelikke kulusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)