Juhtkiri: Riigi koolid ja riigi raha (2)

Juhtkiri: Riigi koolid ja riigi raha

 

Kallemäe kooli remondirahad, nagu enam kui kümne teisegi riigikooli remondi jaoks vajalikud vahendid, on mitmeks kuuks seisma pandud. Projekt on valmis, ettevalmistused tehtud ja remondivajadus ülisuur. 1939. aastal ehitatud majas on kommunikatsioonid ja osa katustki veel ligi 70 aasta tagusest ajast.

Riigi omanduses olevad koolid on halvas seisus. Riigi Kinnisvara AS, mille loomise põhjenduseks oli just nimelt riigi omanduses olevate hoonete korrastamine, ootab riigieelarve koostamise põhimõtete läbivaatamist. Seniks, maikuuni, on kõigi suuremahuliste lepingute sõlmimine seisma pandud.

Kahetsusväärseks teeb olukorra ka asjaolu, et remonti ootavad üldhariduskoolidest viimastena just erivajadustega laste koolid.

Keskkond, milles lapsed viibivad, mõjutab nende hinnanguid, arusaamu ja käitumist. Seepärast oleks õigem, kui kõigepealt tehtaks korda koolihooned.

Ja pole õige ega õiglane lasta koolijuhtidel ja õpetajatel teha kõik ettevalmistused, tellida projektid, et siis öelda – paraku ikkagi ei saa, oodake veel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)