Valjalas said kokku maakonna naisrühmad

Valjalas said kokku maakonna naisrühmad

 

Laupäev oli Valjala rahvamajas tõeline tantsupäev, mille esimeses pooles õppisid maakonna naisrahvatantsurühmad selgeks ühe 2009. aasta tantsupeo tantsu, ja päeva teist poolt sisustas kontsert.

Koolitusel osales kaheksa tantsurühma: Pöide Piigad, Leisi Sõlus, Muhu Tokkroes, Orissaare Koidukiir, Kaarma Kargus, Valjala naisrühm, Kärla Kadaka Mari ja Kuressaare Ritsikas. Tantsijaid koos juhendajatega tuli kokku 100 ringis.

“Üritus toimub igal aastal ja rändab mööda maakonda,” selgitas tantsupäeva peakorraldaja, maakonna rahvakultuuri spetsialist Krista Lember. “Seekordne naisrühmade päev toimus Valjalas, et näidata maakonna tantsijatele, kes seda veel näinud pole, uut maja, ja tuua siia ilus kontsert.” Lember lisas, et Valjalas on olemas ka oma naisrühm, kes külalisi lahkesti vastu võtab.

Tantsu “Üts paigake” õpetas selle autor, rahvakultuuri arendus- ja koolituskeskuse tantsu peaspetsialist Ülle Fershel ise, kes on ühtlasi ka tantsupeo mentor.

“Miks just Ülle Fershel? Ta käis kaks aastat tagasi Tornimäel naisrühmade päeval ja tema õpetamismeetod, selline malbe ja naiselik, meeldis naistele väga. Tantsupeo repertuaaris on tema tants ja autor ise saab selle selgeks õpetada,” põhjendas Krista Lember tantsuõpetaja valikut.
Päeva teine pool sisustati kontserdiga, kus iga tantsurühm esines oma lemmiktantsuga.

Kontserti konfereeris lustiline külapillimees Meelis Mereäär lõõtsapilliga.
Suurele tantsupeole minejad selguvad 2009. aasta alguses. Ülevaatus toimub igas maakonnas. “Kui kõik hästi tantsivad, saavad kõik peole,” lubas Krista Lember.

Järgmise aasta 2.–5. juulini kestev XVIII üldtantsupidu on mereteemaline. Esmakordselt on naisrühmad esindatud kahes liigis: N1(nooremad naisrühmad) ja N2 (kogemustega naisrühmad).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)