Kaarma vald on müünud enamiku Pihtla tee äärsetest elamukruntidest

Vaatamata madalseisule kinnisvaraturul on Kaarma vallal õnnestunud maha müüa enamik Pihtla tee ääres asuva Oolu kinnistu elamukruntidest.

Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles Oma Saarele, et kruntide müük on kulgenud edukalt. 2006. aasta detsembris alanud müügi käigus on 20 krundist müüdud tänaseks 16 elamukrunti. Müümata on veel kaks väikeelamukrunti, korruselamu krunt ja ühe hektari suurune kaubanduskeskuse krunt.

Kaarma vald plaanis Kudjape uue kvartali kruntide müügiga teenida neli miljonit krooni ja sellise graafiku alusel on müügist raha ka saadud.
Kogu kruntide müügist saadud raha on läinud Oolu kinnistu vee- ja kanalisatsioonitrasside ehituseks, milleks on kulunud 3,4 miljonit krooni. Kaarma vald on elamukvartali alal rajanud teepõhjad, tulevikus asfalteeritakse ka elamukvartali tänavad.

Peeter Arikas ütles, et kaubanduskeskuse ehitamine tuleb kõne alla pärast seda, kui elamud on valmis saanud. “Marientali piirkonnas ei ole praegu kaasaegset kauplust, kuid rahvast liigub Pihtla ja Vätta poole palju,” rääkis Arikas. “Kõik see suund on kaubandusega katmata.”

Arikas lisas, et endiselt on jõus Kudjape piirkonda lasteaia ehitamise kavatsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)