Kuressaare linn võitleb KOIT kava toetuse pärast (1)

Kuressaare linnavalistus pole kaotanud lootust, et KOIT kava maakondlikus pingereas ebasoodsale positsioonile reastatud Kuressaare 5. lasteaia rekonstrueerimiseks siiski raha saadakse.

Euroopa Liidu rahastatava kohalike omavalitsuste investeeringute toetamise kava (KOIT kava) maakondlikus pingereas viiendale kohale asetunud Kuressaare 5. lasteaed on linnapea Urve Tiiduse sõnul esimene objekt, mis rahast ilma jääb. “See tegi meile endile ka tuska, sest tõenäoliselt neli esimest seal pingereas saavad raha,” rääkis linnapea neljapäeval linnavolikogu ees esinedes.

Tiidus avaldas samas veendumust, et siseministeeriumi juures olev komisjon loeb Kuressaare linna poolt maakondliku komisjoni otsuse osas tehtud eriarvamuse väga põhjalikult läbi ja leiab mingi võimaluse kas või osaliselt 5. lasteaia remonti rahastada.

“Küllap leitakse mõistlik lahendus ka selles asjas, esialgu me veel musti stsenaariume ei maali ega uusi rahaauke hetkel otsi,” lausus linnapea. Urve Tiiduse hinnangul kõneleb Kuressaare taotluse kasuks asjaolu, et Kuressaare linn pakub lasteaiateenust ka teisele omavalitsustele, näiteks on linnal Kaarma vallaga haridusteenuse leping.

Saare maavalitsuses laekus KOIT kava raames kokku 15 taotlust kogusummas 248,8 miljonit krooni. Arvestuslikult on Saare maakonnal KOIT kavast võimalik järgneva kolme aasta jooksul saada umbes 80 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)