USA Minnesota ja Saaremaa rotarid toetavad Kuressaare haridust 28 681 dollariga

USA Minnesota ja Saaremaa rotarid toetavad Kuressaare haridust 28 681 dollariga

 

Rotary International Matching projekti kaudu toob välissaarlane Ingrid Neel Kuressaare kolmele haridusasutusele 28 681 Ameerika dollari väärtuses abi, mille eest saavad Kuressaare gümnaasium, Kuressaare ametikool ja noorte huvikeskus soetada endale arvuteid, multimeedia projektoreid ja muud tehnikat. Projekti Saaremaa-poolne koostööpartner on Saaremaa Rotary klubi.

USA Minnesota Rotchesteri Rotary klubi ja Saaremaa Rotary klubi ning abisaajate ühine töökoosolek toimus 26. veebruaril. Samuti külastasid kahe klubi rotarid abisaajaid.

Abisaajad valis Ingrid Neel välja koos oma õe Dagmar Pöntiskoskiga, kes mõned aastad tagasi töötas Kuressaare gümnaasiumis õpetajana ning teab siinseid olusid paremini. “Rotary abiprojektide vahel on kõva konkurents, tihti suunatakse abi Lõuna-Ameerikasse, Aasiasse, Aafrikasse,” rääkis Ingrid Neel, kel kõigepealt tuligi Kuressaare projektinimistusse saamiseks leida väärilised objektid. “Olen küll sündinud Kuressaares, kuid 3-aastasena siit koos ema, õe ja vennaga põgenenud, ning tahtsin teha midagi Eesti heaks,” lisas ta. Käimasolevat Kuressaare projekti alustas Ingrid Neel poolteist aastat tagasi. Projekt kavatsetakse lõpule viia uue kooliaasta alguseks.

“Dagmar soovitas mul suunata abi noortele, kes on Eesti tulevik. Kuressaare gümnaasiumi õpetajana ta teadis, et seal ei olnud piisavalt multimeedia projektoreid, et nii õpetajad kui õpilased saaksid ise teha esitlusi ja neid klassis ette kanda. Ametikooli õpilased pidid aga pika maa käima, et minna oma ööbimiskohta, kuid arvutikasutamise võimalusi seal ei olnud. Huvikeskus omakorda soovis arendada oma multimeedia poolt,” rääkis Ingrid Neel, lisades, et koolid tegid ise nimekirja, mida neil arvutiasjandusest vaja on.

Dagmar Pöntiskoski rääkis, et nad käisid sel nädalal Kuressaare gümnaasiumis uurimas, kui paljud õpilased on teinud presentatsiooni kogu klassile. “Küsisime, kes nendest arvab, et oleks saanud teha parema esitluse, kui neil olnuks kasutada multimeedia projektor. Kõik tõstsid käe, isegi kaks kätt ning isegi õpetaja tõstis käe püsti,” jutustas samas koolis õpetajaametit pidanud Dagmar. Tema sõnul on esitlusprogrammid ja -tehnika suureks abiks ka pedagoogile, sest kui õpetaja kirjutab 20 minutit tahvlile, on ta seljaga klassi poole ja see on ajaraiskamine. Kuressaare gümnaasiumi direktori Toomas Takkise sõnul on koolis praegu üheksa videoprojektorit, õpetajaid aga 80, õpperuume üle 50. “See on väga hästi suunatud projekt,” kommenteeris Takkis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)