Kalle Laanet pärib sotsiaalministrilt aru haigla valveringi kohta (8)

Riigikogu Keskfraktsiooni liige Kalle Laanet soovib sotsiaalministrilt hinnangut, millised on haigla eriarstide valveringi vähendamise tagajärjed Saaremaal.

Eile sotsiaalminister Maret Maripuule saadetud arupärimises tõdeb Laanet, et kooskõlastusringil oleva eelnõu jõustumisel nõrgeneb haiglate valmisolek anda kvalifitseeritud eriarstiabi. Eelnõuga on plaanis kaotada üldhaiglates nõue pidada ööpäevaringselt nelja eriarsti valveringi.

“Tekib olukord, kus mitme haige korraga saabumisel valib arst neist hetkel kõige kriitilisemas seisus oleva. Teised peavad ootama,” osutab Laanet arupärimises. “Riik peab tagama võrdsed võimalused kõigile oma elanikele, sealhulgas ka kõrgema etapi haiglatest kaugemal elavatele inimestele,” leiab ta samas.

Muuhulgas soovib Laanet sotsiaalministri seisukohta küsimuses, kas kulude kokkuhoidmine arstiabi tõhususe arvelt on põhjendatud ning kas meditsiinis on kohaldatav turumajandus.

Oma arupärimises tuletab Laanet meelde, et nelja eriarstiga valveringi säilitamist nõuavad ka Kuressaare haigla, Saaremaa arstide liit ja Saare maavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)