Oma Saarel on kaks ajakirjanduspreemia nominenti

Maakonnalehtede ajakirjanduspreemiate žürii valis eelmisel neljapäeval välja 2007. aasta parima maakonnalehes ilmunud uudise, arvamuse ja olemusloo. Nominentide hulgas on ka kaks Oma Saare ajakirjaniku lugu.

Maakonnalehe uudise kategoorias on teiste hulgas nominent Ain Lember Oma Saares 12. septembril 2007 ilmunud looga “Majandusminister Juhan Parts: Saare maavanem käitus nagu korruptant”.

Olemusloo kategoorias on nominent Liise Kallas Oma Saares 5. aprillil 2007 ilmunud looga “Lahvka-reegel: Mida vähem inimesi, seda pikem ring”.

Iga auhinna võitja saab diplomi ja 5 000 Eesti krooni suuruse preemia. Võitjad tehakse teatavaks 7. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pressipeol.

Žürii hinnangul olid uudise kategooria võistlustööde tase kõige kõrgem. Kahjuks ollakse liiga surmtõsised, kuigi lugusid võib ka vaimukamas võtmes esitada. Mõnede uudiste puhul jäi aga vajaka ladusast esitusest.
Arvamuslugude puhul soovib žürii näha rohkem mõtte kontsentreeritust, arvamuse teravust ning ajakirjaniku isikupärast väljenduslaadi.

Esitatud arvamuslugudest võib jääda mulje, et maakonnalehed ei käsitle kohalikke põletavaid teemasid, nagu detailplaneeringud, keskkonnamõjud jm.

Maakonnalehtede žüriisse kuulusid BNSi vastutav peatoimetaja Anvar Samost (esimees), Maalehe toimetaja Annika Poldre, Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse juhataja Urmet Kook ja EALL juhatuse liige Toomas Leito.

Eesti Ajalehtede Liit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)