Kuressaare Gala toob tipud koju kätte

Kuressaare Gala toob tipud koju kätte

 

Neljapäeval toimuval traditsioonilisel kergejõustiku õhtumiitingul saab spordikeskuses näha enamikku saare- ja eestimaistest kergejõustikutippudest. Sekka ka lätlasi ja venelasi.

Kergejõustikuklubi Saare korraldataval üritusel võisteldakse viiel alal, lisaks toimuvad lastejooksud. Kavas on meeste kuulitõuge, naised ja mehed võistlevad nii teivashüppes, 60 m jooksus, kõrgushüppes ja 60 m tõkkejooksus.

Saarlastest on võistlema tulemas nii äsja mitmevõistluses riigi siserekordit uuendanud Kaie Kand (fotol), kes 60 m tõkkejooksus võtab mõõtu Mirjam Liimaskiga.

Naiste kõrgushüppes asuvad vastamisi eelmisel aastal sama tulemuse peale jäänud Viktoria Leks ning läti võistleja Natalja Cakova. Meeste kõrgushüppes on eestlase Marko Aleksejevi peamine konkurent lätlane Normunds Populs.

60 m meetri tõkkejooksus on stardis äsja BIG Kuldliigas võimaliku sise-MM pääsme lunastanud Rene Oruman.

Esmakordselt on Galal kavas ka naiste teivashüpe, kus võistlema asub ka Eesti selle ala rekordi omanik Lemmi Vaher.

Meeste 60 m jooksus teeb üle pika aja kodupubliku ees stardi 200 m juuniorite maailmameister Marek Niit, sama ala teeb ka saarlasest mitmevõistleja Madis Kallas. Naiste sprindis asub stardijoonele Ksenia Balta.

Meeste kuulitõukes astub ringi üle 20 meetri tõuganud lätlane Maris Urtans. Peakonkurendiks Raigo Toompuu. Oma panuse annab ka saarlane Genro Paas.

Üritus algab Kuressaare spordikeskuses kell 17.00. Sissepääs on tasuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)