Pöide valla aasta tegijaks valiti harrastuslendur Andres Peet

Pöide vallavolikogu otsustas eile anda Pöide valla 2007. aasta tegija tiitli ning valla rinnamärgi hobilendur Andres Peedile, kes möödunud aastal ehitas Saaremaa esimese eralennuki.

Andres Peedi kandidatuuri esitanud volikogu elulaadikomisjon tõi kandidaadi puhul esile tema lapsepõlveunistuse – lennata ise ja lennutada teisi – täitumist. Samas on Ida-Saaremaa kohal lende korraldav Andres Peet suureks reklaamiks ka Pöide vallale.

Andres Peet valiti välja viie nominendi hulgast salajasel hääletusel. Aunimetuse ja rinnamärgiga kaasnev tänukiri ning 1000-kroonine STÜ kinkekaart ja Pöide valla kell antakse Andres Peedile üle vabariigi aastapäeva pidulikul kontsertaktusel täna kell 19 Tornimäe rahvamajas. Tunnustusauhinna annavad üle volikogu esimees ja vallavanem.

Tänavu esmakordselt väljaantava Pöide valla aasta tegija tunnustuse eesmärgiks on väärtustada ja avaldada tunnustust isikule, ettevõttele või sündmusele, kes või mis on positiivselt mõjutanud valla arengut ning parandanud ja väärtustanud valla elukeskkonda. Valla tunnustuse saaja nimi kantakse valla auraamatusse.

Esmakordselt antav Pöide valla rinnamärk on mõeldud avaliku tunnustuse avaldamiseks isikule, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud vallaelu arendamisel, tõstnud valla mainet ja toonud paikkonnale tuntust. Ka valla rinnamärgi saaja nimi kantakse valla auraamatusse. Rinnamärki võib kanda üksnes isik, kellele rinnamärk on antud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)