Kolmandik Pöide valla lastest eelistab õppida Orissaare gümnaasiumis

Pöide vald ja Tornimäe põhikool plaanivad lähiajal läbi viia küsitluse lapsevanemate hulgas, kelle lapsed on valinud Tornimäe põhikooli asemel naabervallas asuva Orissaare gümnaasiumi.

Pöide vallavanem Jüri Linde tõi volikogu istungil välja asjaolu, et Orissaare gümnaasiumis käib 22 õpilast, kes võiksid käia Tornimäe põhikoolis.

Vallavolikogu liige Jaan Kärner tegi ettepaneku viia läbi küsitlus nende lastevanemate hulgas, kes on pannud oma lapsed Orissaare kooli, selgitamaks välja, miks nad eelistavad Orissaare kooli Tornimäele.

Volikogu esimehe Mihkel Kääridi hinnangul ei ole kooliõpilaste arv Tornimäe põhikoolis siiski drastiliselt vähenenud. “Praegu õpib Tornimäe põhikoolis ligi 70 õpilast,” kommenteeris Käärid. “See on lapsevanemate otsustada, kus nende laps õpib,” kinnitas ta, mainides, et paljud vanemad on eelistanud Orissaare kooli Tornimäe koolile just bussiühenduse tõttu. Ta lisas, et ilmselt mõtlevad lapsevanemad ka selle peale, et laps saaks 12 aastat ühes koolis käia.

Tornimäe põhikooli direktor Raili Nõgu kinnitas, et koolil ja vallal on tõepoolest plaanis lapsevanematega suhelda ja Orissaare kooli Tornimäe koolile eelistamise põhjused välja selgitada.

“See on ju iseenesest tore ettevõtmine, sest nii saame teada tegelikud põhjused ning kui tegemist on arusaamatustega, saame need kõrvaldada,” ütles ta.

“Oletan, et võimalikeks põhjusteks võiksid olla liikluskorraldus ning õe või venna õppimine Orissaare koolis,” lisas Nõgu. “Vanemad on tahtnud kõik oma lapsed ühte kooli panna.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)