Kõige heldemat istungitasu makstakse Salmel ja Kaarmal (2)

Kõige heldemat istungitasu makstakse Salmel ja Kaarmal

 

Saaremaa 16 omavalitsuse volikogu liikmetest saavad kõige suuremat istungil osalemise tasu Salme ja Kaarma vallavolikogu liikmed. Salme volikogu lihtliikme istungil osalemise tasu on 950 krooni ja Kaarmal 1000 krooni. Salme vallasekretär Eve Kiil ütles Oma Saarele, et volikogu otsusega on tasu natukese haaval tõstetud ja nüüdseks saab volikogu lihtliige istungil osalemise eest tasu 950 krooni.

“Mõned volikoguliikmed teevad väga aktiivset tööd, aga see on ka ainuke tasu, mida nad selle eest saavad,” rõhutas vallasekretär.

Kaarma valla volikogu sekretär Eeve Näälik ütles, et kõik volikoguliikmed kuuluvad ka erinevatesse komisjonidesse ning inimestest tuleb isegi puudus. “Meie 15 volikoguliiget kuuluvad igaüks 3–4 komisjoni ja see on neile tehtud töö ainuke tasu,” kinnitas Näälik.

Pihtla vallavolikogu liikmed saavad 680, Valjala volikogu liikmed 600, Kuressaare linnavolikogu liikmed 575 ja Kärla volikogu liikmed 500 krooni. Leisi, Laimjala ja Mustjala valla volikoguliikmed on saanud istungil osalemise eest 300 krooni.

“Pöide vallas saab ka volikogu esimees ainult istungil osalemise tasu,” ütles Oma Saarele Pöide valla personali- ja finantstegevuse spetsialist Pärje Raev. “Selleks on 250 krooni.” Lümanda volikoguliikmed saavad samuti 250 krooni istungikorra eest.

Muhu ja Kihelkonna volikoguliikmed saavad üldjuhul kord kuus toimuval istungil osalemise eest 200 krooni.

Kõige väiksemat tasu saavad Saaremaa omavalitsustest Orissaare vallavolikogu liikmed, nende istungil osalemist tasustatakse 110 krooniga.
Kaks Saaremaa omavalitsust, Torgu ja Ruhnu on aga vastu võtnud otsuse, et nad ei maksa üldse lihtliikmetele istungil osalemise eest tasu. “Me otsustasime, et meie volikoguliikmetele ja esimehele tasu ei maksa, sest Torgu vald on väike,” ütles Torgu vallasekretär.

“Ruhnu vallal ei ole nii palju vahendeid, et volikoguliikmetele osalemistasu maksta,” ütles Ruhnu valla pearaamatupidaja Ülle Jõgi. “Hoiame vahendeid kokku.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)