Lugeja kiri: Linnakodaniku ettepanekud (4)

Olen tutvunud Kuressaare linna kodulehel ringtee rekonstrueerimise plaaniga. Samuti linna tasulise parkimisala laiendamise ning teiste liikluskorralduse muutmise plaanidega. Seega tekkis minul mitmeid küsimusi ja ettepanekuid selles valdkonnas.

Esiteks, võtame vaadelda praeguse veidra olukorra, kus Sõrve poolt tulles läbi Tuulte Roosi elamurajooni suubub linna päris korralik maantee.

Sattudes Lootsi tänavale, leiame ennast kitsukeselt tänavalt, kus suurematel autodel võib tekkida probleeme üksteisest möödumisega.

Edasi suunatakse meid sanatooriumide vahele, kus ainus tõsiseltvõetav sõidusuund suunab meid pargi äärde ja sealt kesklinna, kuhu põhiline autovool ei peaks sattuma. Kindlasti esitatakse siin vastuväide, et suured autod ei peaks linnas sõitma, see väide ei saa olla tõene, linnas vajavad kauplused teenindamist, prügi koristamist, ehitused ehitamist.

Antud olukorra lahendamiseks oleks kiiresti vaja välja ehitada Aia tänav kuni Ranna tänavani. Ehitada Aia tänavale (võimalik, et kunagisest sõjaväeosast Kihelkonna maantee poole) üks korralik parkimisala, kuhu inimene maalt ja hobusega saaks jätta oma suksu, et linnatranspordiga suunduda linna. Sealt on võimalik ka jalgsi kümne minutiga kesklinn saada.

Teiseks oleks vaja, et kesklinn saaks autovabaks. Kesklinnas võiks liikuda vaid ühiskondlik transport ja seegi piirangutega. Vajadusel peaks juurdepääs kesklinnale olema nii Lossi kui ka Tallinna tänavalt, kuid läbisõit kesklinnast oleks takistatud ning parkimine keelatud.

Mis puutub nn lamavate politseide (mis tundub politsei kui institutsiooni mõnitamisena), kirjakeeles künniste ehitamisse, siis tekib küsimus. Mis on parem: kas kühm või lohk? Miks me neid tänavaid siis nii väga tahame remontida, las olla augulised, see võtab sõidukiiruse maha, ei ole vaja raha kulutada. Kui kesklinnast enam läbisõitu ei ole, siis ei ole ju ka kuhugi kiirustada.

Tasulise parkimistsooni laiendamine tuleks kõne alla siis, kui on rajatud kõiki rahuldav korralik parkla, näiteks Aia tänavale, või on leiutatud kokkupakitavad ja taskusse mahutatavad autod

Kokkuvõtteks:
1. Kõigepealt on vaja välja ehitada Aia tänav Ranna tänavast kuni Ringteeni.
2. Ehitada korralik parkla.
3. Piirata liiklust kesklinnas.
4. Siis võiks kõne alla tulla Ringtee rekonstrueerimine, mis on praegu veel küllaltki heas seisus.

Linnakodanik
Arnold Lokna

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)