Linnavalitsus peab leidma pensionäridele tasuta bussisõiduks lisaraha (1)

Saare maavalitsuse hinnangul peab Kuressaare linnavalitsus leidma lisaraha, et tagada pensionäridele linnaliinidel tasuta bussisõit.

Eile Kuressaare linnavalitsusele ja Kaarma vallavalitsusele saadetud kirjas teatab Saare maavanem Toomas Kasemaa, et omavalitsus ei saa kehtestada soodustusi, ilma et ei kataks oma toetusega täielikult soodustatud sõitjate piletihinda. 2007. aastal maksis Kuressaare linn bussifirmale igas kuus pensionäride sõidukulude katteks 31 000 krooni.

Arvestades tegelikku sõitjate hulka laekub sellisel juhul ühelt reisijalt piletitulu ca 1 kroon piletitariifiga ettenähtud 3 krooni asemel.
“Teeme ettepaneku vaadata läbi sõidusoodustuste andmise kord Kuressaare linnas ja viia toetuste maksmine vastavusse tegelike veomahtudega,” teatab maavanem.

Veebruaris pikendas Kuressaare linnavalitsus bussifirmaga lepingut, millega linnaliinibussides saavad tasuta sõita Kuressaare pensionärid ja puudega inimesed. Lepingu kohaselt doteerib linn eakate ja puudega inimeste tasuta bussisõitu 45 000 krooniga kuus, mis ei kata aga tegelikke kulusid.

Eile saadetud kirjas teeb maavalitsus ettepanekuga muuta ka Kuressaare linnaliinide graafikut ja piletihinda, kuna 2007. aastal tõusid järsult ühistransporditeenuse osutamiseks tehtavad kulud. Seniste piletihindade alusel laekuv piletitulu ja riigi poolt makstav toetus ei kata ühistranspordi teenuse osutamise kulusid. 2007. aastal jäi bussifirma 540 000 krooniga kahjumisse.

Saare maavalitsuse prognoosi kohaselt kujuneb 2008. aastal liinikilomeetri omahinnaks 17,52 krooni (senine omahind 14,80 krooni), millest ühistransporditoetus katab 9,7 krooni, ülejäänud osa tuleb katta piletitulu ja kohalike omavalitsuse toetustega ühistranspordile.

Praegu on maavalitsus saavutanud vedajaga kokkuleppe, mille kohaselt hakkab üksikpilet maksma 7 krooni, sooduspilet 6 krooni, kuukaart 180 krooni ja õpilase kuupilet 150 krooni. Ka on maavalitsuse hinnangul põhjendatud liinide kärpimine. Uue liinigraafiku alusel kaoks ära liin nr 3 ja liin nr 2 kataks liini nr 3 Sikassaare osa.

Seoses kavandatavate piletihindade ja liinivõrgu muudatustega ootab maavalitsus Kuressaare linnavalitsuse ja Kaarma vallavalitsuse arvamust viie tööpäeva jooksul. “Juhul kui te ei nõustu kavandatud muudatustega, teeme ettepaneku toetada linnaliinide kulude katmist linna ja valla eelarvest,” teatab maavanem oma kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)