Kalle Laanet tegi Hurta ja Imre Sooäär Vildet

Kalle Laanet tegi Hurta ja Imre Sooäär Vildet

 

Veebruarikuine ajakiri Stiil sättis Eesti vabariigi aastapäeva puhuks pildialbumisse tuntud poliitikud. Teiste hulgas grimeeriti ja riietati eesti suurkujudeks Keskerakonna Saaremaa piirkonna vastvalitud juht ja riigikogu liige Kalle Laanet ning reformierakondlane ja samuti riigikogu liige Imre Sooäär.

Kalle Laanet kehastus tuntud rahvaluule- ja keeleteadlaseks Jakob Hurdaks.

“Eks see on väga auväärne roll kehastuda Jakob Hurdaks. Niivõrd kuulsat inimest kehastada on, ma usun, igaühele väga suur au ja samamoodi on see minule,” lausus Kalle Laanet. Jakob Hurt on töötanud ligi aasta ka Saaremaal. Laaneti sõnul võib teda pidada eeskujuks praegustele poliitikutele.

Imre Sooäär on aga riietatud ja meigitud kirjanik Eduard Vildeks.

Ajakirjast Stiil võib lugeda, et Sooääre jaoks on esimese Eesti vabariigi õitsenguaastad see aeg, kus tahaks kas või ohverduste hinnaga ära käia, kui see kuidagi võimalik osutuks.

Kooli ajal tegi ta kaasa Vilde vähetuntud näidendis “Tokerjad”. “See näidend on väga muhe lugu, mida kahjuks on vähe lavastatud,” sõnas Sooäär ja lisas, et Vildel on palju selliseid teoseid, mis pole kuigivõrd tuntud, aga on tegelikult väga head. Ka “Tokerjates” kehastas Sooäär Vildet ennast ja see on tema sõnul põhjus, miks ta ka Stiili veergudel astus n-ö Vilde kingadesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)