Saaremaa vibusport ärkas taas ellu (6)

Saaremaa vibusport ärkas taas ellu

 

Entusiastide toel avati laupäeval Saaremaa jahimeeste seltsi lasketiirus 14 sihtmärgist ja harjutusväljakust koosnev maastikuvibu rada. Esimesed harrastajad pürgivad juba ka Euroopa meistrivõistlustele.

Eestis üha populaarsemaks muutunud maastikuvibu harrastus andis raja ehitamiseks tõuke ka Ilmo Tornile ja Gert Neiderile. Meeste sõnutsi on loomulik, et ka Saaremaal selle ala harrastamine võimalik oleks. Lahtede vahel asuvasse jahimeeste seltsi lasketiiru rajatud rada koosneb 14 märgist ja harjutusväljakust. Korraga mahub rajal tegutsema 6–8 inimest.

Kohapeal on võimalik laenutada ka varustust ning saada algkoolitust.
Nädalavahetusel õnnistasid raja sisse Piiskopi Sõdalaste Seltsi liikmed.
Oma rolli raja ehitamisel mängis ka tõik, et nii mõnegi inimese jaoks Saaremaal on vibulaskmine juba muutunud lihtsalt harrastusest tõsisemaks tegevuseks, seni aga puudusid maakonnas korralikud treenimistingimused.

Nüüd pannakse juba suvel oma võimed proovile ka rahvusvahelisel tasemel, kui Tehvandil toimuvad Euroopa meistrivõistlused maastikuvibu laskmises. Erinevates võistlusklassides võtab võistlusest osa üle 500 vibulaskuri. Saaremaalt on hetkeseisuga võistlema minemas Gert Neider (meeste pikkvibu klass), Marko Neider (juunioride pikkvibu klass) ja Daniel Kelder (laste pikkvibu klass).

Maastikuvibu harrastus

Vibulaskmist võib võrrelda väikese jalutuskäiguga metsas või seente korjamisega, erinevuseks see, et seente asemel on märklaud ja korvi asemel vibu. Märgilaskmine on ainus hetk, mil oma võimeid tuleb proovile panna, ülejäänud aja veedate koos sõpradega jalutuskäigul, looduse ilu ja värve imetledes ning linnulaulu kuulates.

Vibud, mida kasutatakse, on lihtsad, võib isegi öelda ürgsed. On vibu ja on nool. Ei mingeid stabilisaatoreid, sihikuid, eriplastikut või -sulameid. Kõik on naturaalne, vibukaarest kuni kalkunisuleni noole otsas. Varustus maksab ca 3000 krooni.

Allikas: www.kuldnool.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)