Hooldajata jäänud koerad pannakse magama (2)

Hooldajata jäänud koerad pannakse magama

 

Valjala vallas Siiksaare külas jäid hooldajata viis koera ja kanad, kuna loomade omanik ei suuda tervislikel põhjustel nende eest enam hoolt kanda.

Loomaomaniku omaksed on võtnud vastu otsuse loomad magama panna, sest külaelanikud on kurtnud vallavalitsusele probleeme hulkuvate ja järelevalveta koertega.

Valjala vallavanem Kaido Kaasik kinnitas Oma Saarele, et loomad pannakse tõepoolest magama. “Proua omaksed olid nõus loomade magamapanemise kulud kinni maksma,” ütles Kaasik. “Üks surmasüst maksab 300 krooni ja üldjuhul, kui loomadel on omanikud olemas, maksavad nad need kulud ise kinni,” selgitas Valjala vallavanem. Ta lisas, et vald peab loomi enne surmamist 14 päeva üleval pidama siis, kui loomade omanik pole teada. “Üldiselt on sellises väikeses kohas aga teada, kellele loomad kuuluvad, ning seetõttu on kõiksugused kulud ka omanike kanda,” ütles Kaasik.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu juhataja Helen Kuleša sõnul ei ole nende organisatsioonil õigust peremeheta jäänud koeri oma hoole alla võtta. “Peremeheta loomi saab ära viia politsei, kohalik veterinaarkeskus või keskkonnateenistus,” rääkis Kuleša. “Meil selliseid õigusi ja kahjuks ka võimalusi lihtsalt pole,” kommenteeris ta. “Peremeheta jäänud loomade probleem on nagu kuum kartul, mida visatakse ühelt teisele.”

Valjalas vabatahtlikku loomade hoiukodu pidav Malle Kukk ütles, et kahjuks puuduvad omaalgatuslikul hoiukodul vahendid nende loomade oma hoolde võtmiseks. “Üle kolme koera ei saa me endale võtta, võimalusi lihtsalt pole,” lausus Kukk.

Loomade omaniku sugulastega Oma Saarel ühendust saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)