Leisi ja Kaarma loobusid liitumast prügiveokampaaniaga (1)

Leisi ja Kaarma vald loobusid liitumast kodanikualgatusliku kampaaniaga “Teeme ära 2008” tuues põhjenduseks ebaseaduslike prügihunnikute puudumise vallas.

Leisi abivallavanem Enno Reis ütles Oma Saarele, et kampaanias mitteosalemine ei ole põhimõtte küsimus. “Meie omavalitsus on edastanud kodanikele sellekohase üleskutse vallalehes, aga kuna vastukaja pole tulnud, tundub, et meil pole ühtegi ebaseaduslikku prügikohta kaardile kanda,” ütles Reis. “Varasemalt on meil sellega küll probleeme olnud, aga oleme teadaolevad metsaalused prügihunnikud likvideerinud,” lisas ta.

Kaarma abivallavanem Kairi Niit ütles, et vald on suutnud oma jõududega hakkama saada ja ei näe seetõttu ka põhjust aktsioonis osaleda. “Meil ei ole nii suuremahulist probleemi metsaaluste prügihunnikutega nagu näiteks Tallinna ümbruses,” väitis ta. “Kui prügivedu kallineb ja muutub taas problemaatilisemaks, võib olukord kahjuks küll muutuda,” mainis Niit.

Praeguse seisuga on kampaania raames prügikohtade kaardistajad Mustjalas, Lümandas ja Kihelkonnal. Kodanikualgatuses lubasid võimaluste piires osaleda ka Orissaare ja Muhu vallavalitsus. Ülejäänud valdadelt pole kampaaniakorraldajad veel lõplikku vastust saanud.

“Kui rääkida praegusest olukorrast Saaremaal prügi kaardistamise kontekstis, siis kokkuvõtlikult võib öelda, et Saaremaa prügialad on meil kaardistamata,” ütles Oma Saarele kampaania meediajuht Tiina Urm. “Kutsume siinkohal üles kõiki Saaremaa inimesi kaardistamises aktiivselt osalema,” lisas ta.

“Kuna kohalikul tasandil tegelevad illegaalsete prügikohtade probleemiga omavalitsused, siis oleme püüdnud kaasata kõiki valla- ja linnavalitsusi meie kodanikualgatusega liituma,” rääkis Urm.

3. mai koristuspäeva saab planeerida ainult nende prügipaikade põhjal, mis on kevadeks kaardile kantud. Hetkeseisuga saab tutvuda kodulehel http://www.teeme2008.ee/, kust näeb, missugused kohad üle Eesti on juba kaardile kantud. “Praegu oleme kaardile kandnud üle 2000 prügikuhja,” teatas Tiina Urm.

Algatuse eesmärk on esmalt prügi metsades üles otsida ning seejärel kaardistatud piirkonnad 3. mail koos vabatahtlike ning omavalitsuste ja prügifirmadega puhtaks teha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)