Kuressaare Gümnaasium taotleb raha võimla renoveerimiseks

KG Sihtasutus esitas regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmi projektitaotluse koolivõimla renoveerimiseks. Kuressaare gümnaasiumi direktori Toomas Takkise sõnul on võimla renoveerimine vältimatu ning hetkel otsitaksegi toetajaid.

“Esitasime taotluse saamaks lisaraha, regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmist on võimalik saada maksimaalselt pool miljonit,” sõnas Takkis ning lisas, et võimla kogu renoveerimine läheb maksma 4,3 miljonit krooni.

“Praegu peame tegema vajaminevad tööd võimlas ilmselt osade kaupa – eraldi valgustus, küte ja ventilatsioon,” rääkis koolijuht. “Oma raha on meil olemas 700 000 krooni, mille eest saab ära teha ventilatsiooni- ja elektritööd, need on tervisekaitse seisukohast momendil kõige olulisemad. Kui me projektiga raha juurde saame, võime käsile võtta järgmised tööd – siis vaatab, kas saame laenu võtta või peame ootama järgmist võimalust kusagilt raha hankida,” arutles Takkis, kelle sõnul peaks sügiseks valgustus ja ventilatsioon kindlasti juba korras olema.

Ehitustööde lõppu ja saali täieliku valmimise täpset aega Takkis praegu öelda ei osanud.

Kuressaare Gümnaasiumi võimlasaal ehitati 1978. aastal, 30 aastat on saal olnud aktiivses kasutuses. Praeguseks on tehnosüsteemid amortiseerunud umbes 80% ulatuses. Aastatel 2003–2006 KG-s tehtud täieliku remondi ajal ei jätkunud võimla renoveerimiseks raha. 2005. aastal parandati saalis valgustust, kuid siiani pole see siiski nõuetekohane.

Samuti tuleb uuendada inventari, mis ei pea enam kaua vastu, muuhulgas soovitakse asendada ka näiteks korvpallirõngad. Projektikohaselt soovitakse esmaste töödega lõpule jõuda hiljemalt tänavu 15. oktoobriks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)