Kairi Saar ja Raina Jürisson osutusid supinduses parimaiks

Teisipäeval võistlesid Kuressaare ametikooli noored kokad ja teenindajad pidulike eestipäraste suppide keetmises ja serveerimises. Kokkadest saavutas esikoha teise kursuse õpilane Kairi Saar ning parimaks teenindajaks tunnistati Raina Jürisson.

“Kokad tegid etteantud toidukorvi põhjal eelnevalt kirjaliku töö, mis sisaldas kahte supiretsepti, nende valmistamise tehnoloogiat, töökäiku, toiduainete tellimust ning vajalike köögiseadmete ja nõude loetelu,” rääkis ametikooli kutseõpetaja Õile Aavik, lisades, et üks supp pidi olema soolane ja teine magus, mõlemat suppi valmistati kuus portsjonit.

Kokkade tööd hindasid peakokad Toivo Poom, Renee Orvik ja Märt Teeäär. Ühehäälselt saavutas esimese koha kokanduse teise kursuse õpilane Kairi Saar. Teise koha vääriliseks tunnistati esimese kursuse õpilane Triin Johanson ja kolmanda koha sai neljanda kursuse õpilane Alar Aksalu.

Teenindajad koostasid eelnevalt kirjaliku töö, mis sisaldas töökäigu kirjeldust, laua eelkatte skeemi, nõude loetelu. “Teenindajad katsid teemale vastava laua ja kandsid klientidele ette kokkade valmistatud toidud, selgitas Aavik.

Nende tööd hindas žürii koosseisus Ülle Tiimus, Talvi Vagane ja Helle Kuris. Parimaks teenindajaks tunnistati Raina Jürisson ja teise koha sai Paula Välik.

Kokku võttes žüriiliikmete hinnangut, olid kõik õpilased tublid. “Võistlustest osavõtt näitab õpilaste tahet ja huvi õppida, ikka edasi areneda ning saada uusi kogemusi õpitaval erialal,” sõnas Õile Aavik.

Parimad esindavad aprillis Saare maakonda kutseõppeasutuste kokkade ja teenindajate võistlustel Haapsalus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)