Avalik pöördumine: lõpp kaosele Eesti teedel!

Eesti kaotab pea iga päev liikluses ühe inimelu. See tähendab, et pea iga päev jääb üks pere toitjata, lapsed ema või isata, järelpõlv sündimata, tulevik elamata. Eesti teedel toimub otsekui lakkamatu kodusõda, milles hukkunuid meenutavad teeäärsed leinaküünlad, pärjad ja mälestuskivid. Meie põhiteed sarnanevad kalmistute alleedega.

Kaose põhjus on teada – hoolimatus, ülbus, reeglite teadlik eiramine. Valitsevas liikluskultuurituses väärduvad taastatud Eesti Vabariigis pühaks peetud isikuvabaduse, konkurentsi ja edukuse põhimõtted.

Kiiruseületamised, ohtlikud möödasõidud, liiklusmärkide eiramine iseloomustab paraku enamikku juhtidest. Karistuspoliitika karmistamine, jälgimisseadmete ja patrullteenistuse lisamine ei lahenda olukorda, kui liikluses osalejad ise ei võta vastutust liikluskultuuri taastamise eest Eestis.

Aeg on ärgata kihutamisuimast, aeg on lõpetada kaos Eesti teedel! Meid päästab vaid isiklik eeskuju ja tingimusteta leppimatus liikluseeskirjade rikkujate suhtes. Olgu meie julguse esimeseks sammuks “Mina hoolin!” või “Kultuurne juht” tähistuste kinnitamine sõidukitele.

Jätkugu meil kohusetunnet teatada korrarikkumistest liiklusteenistustele. Olgem iseenda valvurid. Üksnes siis võime loota, et sõit meie teedel pole enam võitlus elu ja surma peale, vaid turvaline võimalus jõuda ühest punktist teise. Me ei vääri tulevikku, kui me ei õpi olema väärikad liikluskultuuris.

Andres Peets, ettevõtja
Robert Antropov, ettevõtja
Rein Veidemann, TLÜ professor
Lauri Pihlap, muusik
Koit Toome, muusik
Eda-Ines Etti, muusik
Imre Sooäär, riigikogu liige
Allar Levandi, endine sportlane
Indrek Sei, endine sportlane
Marko Luhamaa, sportlane
Märt Vooglaid, ettevõtja
Peeter Oja, näitleja
Toomas Luhats, teleajakirjanik
Tiina Talumees, moekunstnik
Allan Martinson, ettevõtja
Erki Nool, endine sportlane
Hannes Võrno, saatejuht
Marika Korolev, näitleja
Ilmar Raag, filmirežissöör
Tarmo Sumberg, ettevõtja
Toivo Asmer, ettevõtja
Donatas Narmont,
spordiajakirjanik
Mart Siimann, EOK president
Urmas Sõõrumaa, ettevõtja
Armin Karu, ettevõtja
Ants Leemets, Liiklusohvrite Toetusfondi nõukogu liige
Andres Aavik, Liiklusohvrite Toetusfondi nõukogu liige

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)