Kunagine Järve kohvik võib ärgata uuele elule (1)

Kunagine Järve kohvik võib ärgata uuele elule

 

Omanik plaanib rekonstrueerida Järve rannas asuva kunagise rannahoone, mis on juba rohkem kui kümme aastat seisnud kasutamata. Projekteerimisfirma Mathisen Projekt OÜ esitas Kaarma vallavalitsusele taotluse projekteerimistingimuste saamiseks Keskranna külas asuva kunagise rannahoone rekonstrueerimiseks.

“See on väga algusjärgus projekt ja mul ei ole omaniku esindamiseks kokkulepet,” ütles Oma Saarele Mathisen Projekt OÜ juhatuse liige Märt Mathisen.

Aastaid tagasi Järve kohvikuna tuntud hoone omanik Hendrik Saar ei soostunud hoone rekonstrueerimisega seoses infot jagama. Saar juhib firmat Kässbohrer OÜ, kes on Kässbohrer Transport Technik GmbH ametlik esindaja Baltikumis ja SRÜ riikides. Kässbohrer Transport Technik GmbH on Euroopa juhtiv autode transpordiks ettenähtud treilerite tootja.

Kaarma vallavalitsuse soovil hoone rekonstrueerimise küsimuses seisukoha võtnud Riikliku looduskaitsekeskuse Saare regioon soovitab säilitada olemasoleva hoone põhiplaan ning jätta samaks korruste arv ja üldkõrgus. Looduskaitsekeskus ei keela hoone kasutuselevõttu ka majutusasutusena. Hoone välisviimistluses soovitab looduskaitsekeskus kasutada peamiselt puitu ja vältida plastaknaid.

“Loodame, et renoveerimisprojekti koostav arhitekt leiab sobivad lahendused ning rannahoone sobitub Järve luitemaastikuga senisest enam,” kirjutas Riikliku looduskaitsekeskuse Saare regiooni direktor Tõnu Talvi 2006 aasta oktoobris koostatud kirjas Kaarma vallavalitsusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)