Bussiliikluse mustad stsenaariumid (7)

Bussiliikluse mustad stsenaariumid

 

Alates järgmisest nädalast ähvardab Saare maakonna inimesi bussiliiklusest ilmajäämine. Naela transporditoimetus pakub inimestele võimalikke stsenaariume, mis võib juhtuma hakata.

KÕIGE MUSTEM
Bussid jäävad seisma. Inimesed ei saa tööle, kooli, poodi, pidusse, arstile. Rahvas muutub väetiks ja tuleb aeglane ja pikk hääbumine. Ellu jäävad vaid need, kellel on auto või jalgratas. Mitmel pool autoomanike aitades ja sahvrites võib näha habetunud ning musti inimesi, kes ajavad näpud taha võõra jahunatukesele, et endale leiba küpsetada. Mõni julgem võtab ka peotäie herneid või ube.

Loomad metsades muutuvad julgemaks ning peagi hakatakse autõnnetuste asemel raadios üles lugema juhtumeid, kus üks või teine inimene on kiskja hammustusest kannatada saanud. Minister Parts ütleb aasta pärast Saaremaad külastades: “Saite nüüd, korruptandid!”

HALL
Osa busse jääb seisma ja kõige mustem stsenaarium läheb käiku vaid kaugemates piirkondades, nagu Torgu ja Mustjala. Inimesed põgenevad mahajäetud piirkondadest kas lätlaste kalalaevade või kruiisilaevadega. Kõige hullujulgemad ujuvad Hiiumaale elama. Kuid avastavad, et ka seal ei käi bussid, aga tagasi ujumiseks jaksu enam ei jätku.

Minister Parts tuleb aasta pärast Saaremaale ja ütleb: “Näed sa, teil on ikka siin täitsa kena. Ootame aastakese veel, siis enam ei ole.”

HELEHALL
Saaremaale jääb alles kolm bussiliini. Kuivastu-Sääre, Kuressaare-Panga pank ja Vilsandi-Tornimäe. Igal liinil on peatus täpselt 23 kilomeetri tagant. Edasi peavad inimesed minema jala. Maakonnas kehtestatakse kord, kus inimesed peavad töötama kolm päeva järjest, kuna muidu lihtsalt ei jõuaks keegi tööle ja sealt jällegi bussi peale.

Kuigi kõik on organiseeritud ja toimib, tuleb minister Parts aasta pärast maakonda külastama ja tõdeb, et kõik on nii hästi, et muud pole vajagi. Seega suunatakse lennuühenduse ja praamiliikluse raha edaspidi Tartu maantee arendamisse.

KOLLANE
Kõik jääb samaks. Raha ei anta rohkem. Maavanem viriseb ja Parts sõimab teda korruptandiks. GoBus veab inimesi edasi, ähvardades iga kuu tagant, et ütleb liinilepingu üles. Mida ta kohe kindlasti ei tee.

ROOSA
Raha antakse juurde. Meeletult. Valitsus otsustab, et Saare maakonna bussiliiklus on riigi prioriteet number üks. Parts müüb internetioksjonil maha Ansipi suusad ja jalgratta ning riigi kaitsekulutusteks suunatud raha tuleb hoopis Saare maakonda. Ülejäänud ministrid tulevad vabatahtlikult maakonna bussiliinidele konduktoriteks ja bussijuhtideks.

Sõitma hakkavad erilised retrobussid, mis tänapäeva nõuetele ümberehitatult sõidavad ainult Jööri lägatoodetest tuleva elektri abil. Seetõttu levib üle kogu Saaremaa mesimagus virtsahais. Maavanem saab ordeni ja talle kingitakse mõõk.

Einar S. Pett
Naela transporditoimetus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)