Politsei kooli kutsunud õpilast ei karistatud (1)

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetajale politsei kutsunud õpilase suhtes ei ole menetlust alustatud, sest politsei ei käsitle juhtumit valeväljakutsena. Politsei avalike suhete büroo komissar Kaja Kukk ütles, et helistajaks oli hääle järgi otsustades murelik noor inimene, kelle isik on kindlaks tehtud.

Kaja Kukk kinnitas, et 30. jaanuaril helistati tõepoolest Lääne politseiprefektuuri juhtimiskeskusesse numbril 110 ja teatati, et õpetajal võib olla alkoholijoove ning paluti seda kontrollida.

“Info edastati Kuressaare politseijaoskonnale ning kuna tegemist oli siiski kooli kohta laekunud informatsiooniga, siis vaid oma teada politsei seda infot jätta ei saanud ning piirkonnakonstaabel siirdus osutatud kooli,” teatas Kukk, kelle sõnul konstaabel informeeris politseile edastatud teatest ka kooli juhtkonda. Et küsimus lahendada, otsustas juhtkond õpetajat siiski kontrollida. Juhtkonna palvel ja õpetaja nõusolekul kontrolliti väidetavat joovet, kuid info ei leidnud kinnitust – õpetajal joovet ei tuvastatud.

Politsei palub kahtluse korral pöörduda tööandja poole
Kaja Kuke sõnul soovitab politsei edaspidi sellisest teavitamisest hoiduda, sest politseil ei ole õigust asutuste töötajatel võimalikku joovet tuvastada. Kahtluse korral on õigem pöörduda tööandja poole (koolides kooli juhtkonna poole), sest tööõiguslikes suhetes tuvastab töötaja seisundi tema tööandja, kui ta kahtlustab töötajal võimalikku joovet.

Politsei ei tuvasta joovet, kui tegemist ei ole liiklusseadusest tuleneva järelevalvega või väärteoga, kuna vabariigi valitsuse määrus kehtib vaid liiklusseaduses nimetatud subjektide kohta. Isikute õiguste piiramisel või riivamisel ei tohi seaduste ega muude õigusaktide analoogiat kasutada. Muudel juhtudel, kui tegemist on muu väärteo koosseisuga, kus koosseisuliseks asjaoluks on joove, tuvastatakse joove muude asjaoludega.

Tuletõrje, päästeteenistuse, politsei, kiirabi või muude eritalituste teadvalt vale väljakutse või väljasõidu põhjustamise eest näeb karistusseadustik ette kuni 18 000 krooni suuruse rahatrahvi või aresti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)