Suure Töllu körts tunnistati Eesti parimaks pubiks (15)

Suure Töllu körts tunnistati Eesti parimaks pubiks

 

Juba aastaid välja antud parimate toitlustusasutuste auhinna Hõbelusika teenis sel aastal parima pubi/ kõrtsi kategoorias Saaremaal asuv Suure Töllu körts. Lisaks saadi ka kõige pere/lapsesõbralikuma teeninduse kategooria auhind.

Eesti gastronoomia seltsi välja antava Hõbelusika 2007 auhinna sai Saaremaal asuv ettevõte esmakordselt. Kokku tunnustati ettevõtteid üle Eesti 10 erinevas kategoorias. Auhinna eesmärgiks on tunnustada Eesti parimaid toitlustusasutusi, kus on kvaliteetne teenindus ning kes on aasta jooksul parendanud eesti toidukultuuri. Auhind on ühtlasi märgiks kliendile heast teenindusest ja meeldivatest maitseelamustest.

Reedel Tallinnas pidulikult kätte antud preemiate kohta ütles Suure Töllu körtsi müügijuht Villi Pihl, et auhind on kinnitus sellest, et Suures Töllus saab korralikult süüa ja aega veeta. “See on meie jaoks suur tunnustus ja kinnitus meie poolt pakutava hea kvaliteedi kohta,” ei varjanud Pihl oma heameelt sattumise üle teiste Eesti tuntud toitlustusasutustega ühte nimekirja. Villi Pihli sõnul lugesid nad enda jaoks kordaminekuks juba seda, et jõuti nominendi staatusesse.

Eelmisel aastal võitis näiteks parima pubi/ kõrtsi auhinna Tallinnas asuv Scotland Yardi pubi. Lisaks Suurele Töllule kandideerisid parima pubi aule ka Altja kõrts Lääne-Virumaalt ning restoran-õlletehas Beer House Tallinnast. Miks valiti just Suur Tõll, seda Pihl öelda ei osanud.

Müügijuhi sõnul neil žüriiga kokkupuudet ei olnud “Nad käisid siin kolm-neli korda pimetesti tegemas,” selgitas Pihl. See tähendab seda, et žüriiliikmed tulid einestama kui tavalised kliendid ning said igapäevase teeninduse osaliseks, teavitamata personali oma eesmärgist.

Suure Töllu körts sai lisaks parima pubi nimetusele endale ka kõige pere/ lapsesõbralikuma söögikoha au. Villi Pihli sõnul ei saa seda auhinda teisest kehvemaks hinnata, kuna lapsesõbralikkus on Suure Töllu puhkekülas asuvas pubis alati oluline olnud. Pere/ lapsesõbralikkuse kategoorias kandideerisid lisaks Suure Töllu körtsile ka restoranid Paat ja Lucca.

Eesti gastronoomiaseltsi esindaja Margit Kirsipuu sõnul ei saa üheselt välja tuua, miks Suur Tõll selle auhinna võitis, kuna hinnatavaid asju oli väga palju, pisiasjadeni välja. “Näiteks hinnati pubide puhul õlle serveerimist ja toiduga kokkusobivust,” selgitas Kirsipuu, kelle arvates on vägagi tervitatav, et selliseid häid pubisid jagub igale poole üle Eesti, mitte ainult suurematesse linnadesse. 2004. aastast väljaantavate Hõbelusikate jagamise ajaloos oli Suure Töllu körts esimene väljaspool Tallinna parimaks tunnistatud pubi.

Sel aastal sai tunnustuse osaliseks ka üks saarlasest peakokaga toidukoht. Parimaks restoraniks tunnistati Tallinnas asuv veinirestoran In Studio Vinum, kus köögis juhatab vägesid Saaremaalt pärit Allar Oeselg.
Saaremaalt on varemalt Hõbelusika vääriliseks osutunud GO Spa restoran, mis 2005 aastal tunnistati parimaks pere/lapsesõbralikumaks söögikohaks. Parima gurmeerestorani nominent on olnud ka Pädaste mõisa restoran.

Hõbelusikad 2007

Parim kokk – Tõnis Siigur restoranist Stenhus

Parim restoran – veinirestoran In Studio Vinum

Parim pere/lapsesõbralik söögikoht – Suure Töllu körts

Parim õllepakkuja – restoran-õlletehas Beer House

Parim pubi – Suure Töllu körts

Parim toidu ja veini sobivus – veinirestoran In Studio Vinum

Parim kohvik – UpUp lounge

Parim paik Tallinnas – restoran Ö

Aasta toiduelamus ja üllatusauhind – restoran Tchaikovsky

Parim gurmeerestoran – Stenhus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 263 korda, sh täna 1)