Kuressaares asutati Piiskopi Sõdalaste Selts (5)

Laupäeva ennelõunal kogunes Kuressaare piiskopilinnuse Roosasse saali täpselt tosinajagu mehi, et vastavalt Eesti vabariigis kehtivatele seadustele vormistada Kuressaare linnuse juurde 1298. aastast lähtuvate traditsioonide alusel taastatava Piiskopi Sõdalaste Seltsi registreerimiseks vajalikud dokumendid.

Lossihärra – Saaremaa Muuseumi direktori Endel Püüa – auväärsel osalusel asutatud seltsi näol on tegemist siiski juriidilises mõttes täiesti uue mittetulundusühinguga, mis hakkab tegutsema tihedas koostöös Saaremaa Muuseumiga, kantuna eesmärgist muuta ajalooline Kuressaare linnus nii turistide kui ka saarlaste endi jaoks veelgi atraktiivsemaks.

Ühel häälel võeti vastu põhikiri ning valiti juhatus ja seltsi revident. Lähipäeval jõuavad koosoleku käigus ja selle tulemusena vormistatud dokumendid Pärnu maakohtu registriosakonda.

Viieliikmelisse juhatusse valiti Argo Kirss, Heiko Kull, Gert Neider, Raul Salumäe ja Venno Tamjärv. Üksmeelselt valis juhatus endi hulgast esimeheks Heiko Kulli, kes sisuliselt hakkab kandma sõdalaste pealiku vastutusrikast ametit ühes seisusest tulenevate kohustustega.

Samasuguses üksmeeles seadsid seltsi liikmed endi hulgast revidendi kohustesse Andres Kolki.

Seltsi postiaadressiks on Saaremaa Muuseumi kantselei (Lossihoov 1, Kuressaare). Liitumise või koostöö huvilistel on võimalik pöörduda seltsi esimehe Heiko Kulli (telefon 53 482 987) või kirjatoimetaja Raul Salumäe (53 437 886) poole.

Seltsi 2008. aasta tegevuskava on hetkel alles koostamisel, mistõttu kõik head ettepanekud on teretulnud.

Raul Salumäe

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)