Tänasest saab testida kooli registreerimise e-avaldust (1)

Tänasest saab testida kooli registreerimise e-avaldust

 

Tänasest 31. jaanuarini on kõigil Kuressaare linna ja Kaarma valla lapsevanematel, kelle lapsed lähevad sügisel linnakooli esimesse klassi, võimalus proovida linnavalitsuse koduleheküljel olevat lapse kooli registreerimise e-avalduse testversiooni. Avalduste vastuvõtmist alustatakse internetipõhiselt 5. veebruaril kell 10.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul peaksid vanemad säilitama kaine mõistuse ja rahu, sest kindlasti ei jää ükski laps kooliukse taha. Lapse kooli registreerimiseks tuleb täita e-avaldus.

E-avalduse esitamiseks peab lapsevanem oma isiku tuvastamiseks kasutama kas ID-kaarti (koos kehtiva PIN-koodiga)või internetipanga koode. Kui lapsevanemal nimetatud võimalusi ei ole või ta ei soovi ise e-avaldust vormistada, siis on ka võimalik alates 5. veebruarist paluda kas vastava kooli sekretäril või Kuressaare linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonnas vormistada vanema esitatud paberavaldus e-avalduseks.

E-avalduse testversioon ja täitmise juhend on üleval linnavalitsuse koduleheküljel www.kuressaare.ee . Kõik, kel on huvi, võivad e-avalduse täitmist testida ning teha seda soovi korral ka korduvalt, sest kõik testid kustutatakse 1. veebruaril. 5. veebruaril kell 10 hommikul, mil algab tegelik vastuvõtt, on 1. klassi astumise e-avaldused kättesaadavad kõigi koolide kodulehekülgedel.

Salumäe rõhutas, et 5. veebruaril algab avalduste vastuvõtt, kuid nimekirjad avalikustatakse 14. märtsiks. Kui lapsevanem soovib, et tema lapse soovitud kooli vastuvõtul arvestataks eelisena juba koolis õppivate vanemate õdede-vendadega või asjaoluga, et lapsevanem ise samas koolis töötab, siis need avaldused tuleb kindlasti esitada 5. märtsiks. Õdede-vendade puhul ei lähe gümnaasiumides arvesse sel õppeaastal 12.-s ning põhikoolides 9. klassis käimine.

Haridusnõunik toonitas, et esimeste klasside nimekirjad koostavad koolidirektorid ise, mitte aga linnavalitsus. Nende lapsevanemate avaldusi, kes ei ela Kuressaare linnas või Kaarma vallas ehk siis teeninduspiirkonnas, hakatakse rahuldama vabade kohtade olemasolul alates 1. maist.

Lapsevanemal, kes hakkab täitma lapse kooli registreerimise e-avaldust, peaksid käepärast olema lapse isikuandmed ning endal välja mõeldud koolide eelistus. “Avalduse esitamisel saab lapsevanem kooli valikul reastada kuni neli eelistust ning mingil juhul ei ole mõistlik kirja panna kõigi nelja eelistusena ühte kooli, sest sellisel juhul, kui laps nimetatud kooli ei mahu, läheb ta üldjärjekorra lõppu,” selgitas Salumäe.

Kõik, kellel tekib küsimusi e-avalduse täitmisel, võiksid oma mured edastada e-posti aadressil andra.tiik@kuressaare.ee 2008/2009.

õppeaastal avatakse Kuressaare linna üldhariduskoolides esimesi klasse seitse komplekti (Saaremaa ühisgümnaasiumis 2, Kuressaare gümnaasiumis 2, Kuressaare vanalinna koolis 2 ning Kuressaare põhikoolis 1).

Õpilaste piirarv ühes klassis on 24. Kokku on Kaarma vallas ja Kuressaare linnas 192 last, kes peaksid sügisel minema esimesse klassi. Kas kõik seda teevad ning kuidas vanemate soovid jagunevad, selgub pärast avalduste esitamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)