Ravikvaliteedi komisjon tunnistas Kuressaare haigla arstide käitumise õigeks (20)

Ravikvaliteedi komisjon tunnistas Kuressaare haigla arstide käitumise õigeks

 

Läinud teisipäeval käis Kuressaare haiglas ravikvaliteedi komisjon, et arutada 14. jaanuari Eesti Päevalehes ja 17. jaanuari Oma Saares ilmunud Pille lugu, mis algas 1985. aastal sünnitusjärgse patoloogiaga ning on praeguseks päädinud patsiendi enda sõnul tervisekahjude ning haiglale esitatud 100 000-kroonise valurahanõudega.

Tervishoiuameti järelevalve osakonna juhataja Peeter Mardna, AS-i LTKH naistekliiniku günekoloogiaosakonna juhataja Naima Toomikas ning tervishoiuameti kvaliteedinõunik Anne Poel kohtusid Kuressaares nn väljasõiduistungil nii Pille kui ka teda aastate jooksul ravinud tohtritega, samuti haigla juhtkonnaga. Tegemist oli teise sarnase Kuressaares käiguga viie aasta jooksul – tavaliselt lahendatakse tekkinud probleeme paberite põhjal, seekord sooviti aga Pillega ise kokku saada.

“Me ei leidnud ühtegi tegematajätmist, vale käiku või mõtteviisi selle kodaniku ravimisel, me toetusime faktidele, mis on haiguslugudes kirjas ja mida on kodanik ise kirjutanud,” ütles Mardna, kelle sõnul oleks naiivne arvata, et aastal 1985 oleks keegi hakanud võltsima meditsiinilisi dokumente, teades, et aastal 2007 tõstetakse see küsimus üles.

Mardna nentis, et Pille näol on tegemist labiilse närvisüsteemiga inimesega, kes loodetavalt saab abi valukabinetist ning samuti psühholoogilist nõustamist. “Rääkisin ka tema abikaasaga ja usun, et tema sai toimuvast aru, ning loodetavalt toetab Pillet ka perekond,” lausus Mardna, kelle sõnul ei ole üks platsenta peetumine ja üks peetunud rasedus arstide viga, vaid see on lihtsalt looduse poolt nii läinud. “Ma ütlesin kodanikule ka, et kui ta tahab kuhugi pretensioone kirjutada, siis on see koht kõige kõrgemal taevas,” sõnas Mardna.

Kuressaare haigla ravijuhi Reet Tuisu sõnul ei mõistnud patsient Pille haigla töötajate räägitut päris adekvaatselt: “Selles suhtes oli hea, et siin oli ka kolleeg, kes temaga Tallinnas tegeles, ning ehk sai patsient nüüd aru, et keegi ei ole tahtnud talle kurja teha.”

Tuisk nentis, et meditsiin on kord juba selline valdkond, kus on teatavad probleemid sisse kodeeritud. “Ravi tänapäeva mõistes on patsiendi ja arsti koostöö,” lausus haigla ravijuht.

Pille haiguslugu algas 1985. aastal, mil pärast esimest sünnitust tuli teha järelpuhastus. Sama lugu kordus ka 1989. aastal. 2001. aastal leiti Pillel olevat menopaus, kuid kuu aja pärast selgus, et naine oli rase, kuid selleks ajaks oli rasedus peetunud.

Eksimus, mida haigla on tunnistanud, on peetunud raseduse katkestamise käigus toimunud emakaseina mulgustus. Samas kinnitab haigla, et see sai kohe ravitud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)